ОСТАННІ НОВИНИ

Музейники показали львів’янам скарби Галичини

Наталя Дуляба

|

У холі Львівської облради виставили експозицію «Скарби Галичини». Тут можна побачити найстаріший смайлик з каменю, меч вікінгів, казан германського короля та інші артефакти, знайдені на наших теренах. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі облради.

Всі дві сотні експонатів «Скарбів Галичини» – із фондів винниківського Історико-краєзнавчого музею. Більшість із них є пам’ятками часів енеолітичних поселень, знайдених на горах Жупан та Лисівка, в урочищі Лазки поблизу Винників або в центральній частині Львова.

На виставці можна побачити як предмети побуту, прикраси та монети, які використовували мешканці Львова у XIV-XVIII ст., так і справжні ексклюзивні знахідки.

Найвизначнішими пам’ятками є найстаріший «смайлик» – кам’яна плита, на якій зображений солярний символ, так званий «смайлик», якому близько 7 000 років, а також меч вікінгів.

Реклама партнерів

«Славнозвісний меч вікінгів музею передали навесні 2019 року. З ним пов’язана цікава детективна історія, коли чорні археологи намагалися незаконно вивезти пам’ятку за кордон, але цьому вдалося запобігти. І тепер меч перебуває у нас на зберіганні», – розповів директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.

Музейники наголошують, що унікальність цього артефакту полягає в оздобленні масивного ефесу, що містить хрести і ланцюжки. Вони є символами воїнської доблесті та честі.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛОР і ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...