ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські артилеристи-першокурсники освоюють «Рапіру»

Андрій Котенський

|

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки першокурсники факультету ракетних військ і артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного приступили до навчань та пострілів з «Рапіри». Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі НАСВ.

Потужні постріли з «Рапір» стрясають землю, а звук розноситься на багато кілометрів, його добре чути в навколишніх селах. Полум’я виривається зі ствола гармати на кілька метрів, піднімаючи землю і торішню траву, змішуючи це все в клуб диму. У повітрі стоїть різкий солодкуватий запах спаленого пороху.

«Сьогодні на цій ділянці першокурсники виконують своє перше вогневе завдання бойовим пострілом з артилерійської системи МТ-12. Кожен з них стане артилеристом», —зазначає начальник факультету ракетних військ та артилерії Національної академії Артем Дзюба.

Чому курсанти біля своїх гармат ночують?

Польовий вихід, що стартував на початку тижня, має формат тактичного навчання. Тобто все відбувається, так би мовити, «як на війні»: з підйому особового складу за тривогою, отримання зброї, маршу у визначений район, виконання ввідних, бойових стрільб.

«Навіть ночують курсанти біля своїх гармат на позиції, охороняючи та обороняючи табір. Особливу увагу, з досвіду війни на Донбасі, приділяють зміні вогневих позицій, швидкому і скритому переміщенню, навичкам стрільби із закритих вогневих позицій та прямим наведенням, визначенню точних координат противника», — розповів Артем Дзюба.

На польовому виході сьогодні перебувають приблизно 300 курсантів-артилеристів. Якщо першокурсники виконують завдання з гармати МТ-12 «Рапіра», то їхні старші колеги вправлятимуться у стрільбі з потужніших систем — Д-20 та БМ-21 «Град».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *