ОСТАННІ НОВИНИ

У Домі Франка показали унікальну світлину Лесі Українки

Вероніка Рой

|

Сьогодні, 25 лютого, у Домі Франка відкрили виставку однієї світлини «Цвіт папороті». На ній презентували фотографію Лесі Українки, яку не бачили навіть дослідники, а поетеса та її рідні вважали найкращою. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Про період життя Лесі Українки, в який була зроблена ця світлина розповів доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Ростислав Чопик. Також на відеозв’язок вийшла відома дослідниця біографії Лесі Українки, яка мешкає в Нью-Йорку, Тамара Скрипка.

Зазначимо, єдиний відомий фотооригінал світлини зберігається у фондах Дому Франка. І ніколи досі не був відкритий для огляду. Навіть дослідники-лесезнавці ніколи не тримали його в руках. І сьогодні у 150-річний ювілей Лесі Українки він вперше був виставлений на загальний огляд.

«Найбільшу таємницю досі приховував зворот цього фото. На ньому – два речення з 16 слів, місце і дата. «Цвіт папороті можна дістати тілько переживши найстрашнішу ніч». Ці два речення варті цілих томів. Бо сильніші за смерть. А місце і дата розповідають історію, у якій прихована драма. І навіть не одна. В унікальній історії цієї світлини химерно сплелися два трагічні кохання і одна дивовижна дружба. І одне незабутнє літо. Таке, яке буває лише раз у житті», – розповів директор літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Виставка однієї світлини «Цвіт папороті» триватиме упродовж трьох днів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛОДА, Дім Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.