Депутати Львівської міської ради звернулись до президента Володимира Зеленського з ініціативою присвоїти звання Героя України Євгену Коновальцю – видатному українському націоналісту. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.
У четвер, 25 лютого, під час сесії депутати Львівської міськради ініціювали звернення до президента з проханням присвоїти Євгену Коновальцю звання Героя України.
«Постать Євгена Коновальця стала символом боротьби за створення суверенної та незалежної української держави у XX столітті. Уся його багатогранна діяльність була керована лише інтересами українського народу. Євген Коновалець випередив час, обравши європейський вектор розвитку України. Він став символом єдності проукраїнських сил. Лише після його смерті відбувся розкол у національно-визвольному русі, який завдав чимало прикрощів усім його учасникам. Сьогодні постать Євгена Коновальця зможе нагадати кожному патріотові важливість єдності та порозуміння в тих непростих обставинах, які переживає наша країна. Відтак ця людина як ніхто інший заслуговує на найвище визнання держави в боротьбі, за яку він віддав усе своє життя», – йдеться у тексі звернення.
Зазначимо, що цьогоріч минає 130-та річниця від дня народження легендарного ОУНівця. З цієї нагоди 2021-й на території Львівської області проголосили роком Євгена Коновальця.
Довідково
Євген Коновалець – видатний український військовий і політичний діяч, один з ідеологів українського націоналізму. Полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів, перший голова ОУН.
Народився Євген Коновалець 14 червня 1891 року у селі Зашків, що на Жовківщині. 23 травня 1938 року провідника ОУН вбили у Роттердамі агенти радянських спецслужб. Спецоперацію з його вбивства розробляли у Москві під особистим наглядом Йосипа Сталіна.
Як писав Львівський портал, нещодавно депутати Львівської облради ініціювали повернення звання Героя України Степану Бандері.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба