ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові з’явиться пристрій для діагностики дерев на аварійність

Андрій Котенський

|

Управління екології та природних ресурсів планує придбати цьогоріч пристрій для безпечної діагностики дерев на аварійність. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

За словами керівниці управління екології Львівської міськради Олександри Сладкової, Львів планує придбати пристрій для діагностики дерев на аварійність – арботом.

Арботом – прилад, з допомогою якого можна безпечно дослідити структуру стовбура дерева на наявність, об’єм і конфігурацію порожнин, вирішити, чи дерево підлягає збереженню, та визначити всі ризики під час його лікування.

«Часто ми можемо бачити, що у дереві дупло, але при його лікуванні нам потрібно розуміти, наскільки ці порожнини великі та де вони розміщені. Особливо, коли ми не впевнені, чи варто забирати дерево, чи ні, тому що не розуміємо, наскільки воно прогнило чи не прогнило. Щоб не робити отворів, ми будемо застосовувати абсолютно безпечну процедуру з використанням резистографа арботом. Це не означає, що всі дерева так досліджуватимуть. Ми вдаватимемось до цього у суперечливих моментах. Наприклад, маємо розуміти, що у нас відбувається у випадку вікових алей (платанова в Стрийському парку, каштанова — в парку «На валах», а також насадження проспекту Свободи. Це не означає, що якщо там є порожнини всередині, то дерево конче підлягає негайному видаленню або лікуванню. Ми принаймні матимемо розуміння, де у нас є ризики, і зможемо зважити на них», – повідомила Олександра Сладкова.

На новий пристрій діагностики дерев у проекті бюджету розвитку передбачається 300 тис. грн. Закупівля відбудеться на засадах конкурсних торгів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.