Протягом 2020 року від чадного газу постраждали 112 жителів Львівщини, ще троє осіб загинули. Про це Львівському порталу повідомили у департаменті цивільного захисту ЛОДА.
Торік в області зафіксували 46 випадків отруєння чадним газом. Загалом до лікарні потрапили 112 людей, в тому числі й 50 дітей. Ще троє осіб загинули.
Левова частка отруєнь припала саме на Львів. Станом на грудень 2020 року тут внаслідок отруєння чадним газом постраждала сотня людей.
Станом на четвер, 21 січня, на території Львівщини чадним газом отруїлись 24 людини, семеро із них – діти. Ще троє осіб загинули, в тому числі одна дитина.
Нагадаємо, нещодавно на Яворівщині насмерть вчаділи 29-річна жінка і її 3-річний син. А ввечері 20 січня смертельний випадок, спричинений чадним газом, стався на Пустомитівщині. Тут загинув 55-річний чоловік, ще двоє осіб потрапили в лікарню.
Щоб не отруїтися чадним газом, подбайте, аби в приміщенні завжди був притік свіжого повітря! Його можна забезпечити через вікно, двері та через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу.
Там, де встановлені тобто газові котли чи колонки, комин також має бути чистим. І в жодному випадку в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів.
Втім найкращий спосіб не отруїтися чадним газом – встановити сигналізатор загазованості, який відразу сповіщатиме про витік. Такий прилад можна придбати у будь-якому магазині із будівельними товарами, а також замовити через Інтернет за кілька сотень гривень.
Львівський портал писав про те, як вчасно розпізнати симптоми отруєння чадним газом, які легко можна сплутати із харчовим отруєнням чи грипом, а також як вберегтися від тихого вбивці. Детальніше про це читайте тут.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба