Мінрегіон розробив мінімальні вимоги до енергоефективності житлових та громадських будівель. Уперше введені правила є обов’язковими для новобудов, реконструйованих та капітально відремонтованих будівель. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі міністерства.
На початку року близько 6 тисяч будівель в Україні отримали енергетичні сертифікати. З них майже 44% мають найнижчий клас енергоефективності «G», і лише у 1,4% – найвищий клас «А». Як зазначають у Мінрегіоні, такий рівень не сприяє зменшенню споживання енергоресурсів житловими будинками.
«Встановлення мінімальних норм енергоефективності будівель матиме економічний ефект не тільки для держави, оскільки дозволить ефективно використовувати енергоресурси, але й для власників житла та приміщень, які зможуть заощаджувати на комунальних платежах», – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Відтепер встановлені вимоги дозволять проводити термомодернізацію будівлі поетапно. Відтак, власники зможуть краще спланувати бюджет і подальші роботи, щоб отримати клас енергоефективності об’кта не нижче «С».
Мінімальні вимоги встановлюються для нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту будівель в цілому або їх окремих елементів (даху, зовнішніх стін, інженерних систем). Однак є винятки – це індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі, будівлі промислового, сільськогосподарського призначення, об’єкти транспорту, енергетики та оборони, а також виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель та споруд, з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення.
Окрім того, Мінрегіон вніс зміни до Методики визначення енергетичної ефективності будівель, яку використовують у своїй роботі проектувальники при проектуванні об’єктів та енергоаудитори під час сертифікації.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Юлія Осим