ОСТАННІ НОВИНИ

Олег Самчук: «Інсульт виникає раптово. Для збереження життя тоді важлива кожна хвилина!»

Вероніка Рой

|

Головний лікар львівської лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук про ознаки інсульту та важливість вчасного його діагностування:

«Говоримо про інсульт. Лише зараз у нас в лікарні – 65 – пацієнтів з інсультом. За рік швидка привозить таких майже 2500.

Якщо говорити про всю Україну – це 140 тисяч випадків. З них близько 20% повертаються до звичного життя. На жаль, до 40% людей помирають протягом першого року. ВООЗ каже: інсульт вразить кожного п’ятого українця.

Інсульт виникає раптово. Для збереження життя тоді важлива кожна хвилина! Але оточенню не завжди вдається вчасно розпізнати симптоми інсульту, хтось може подумати, що людина напідпитку.

Запам’ятайте ознаки інсульту. Абревіатура МОЗОК:

  • М – раптове порушення МОВЛЕННЯ
  • О – раптова асиметрія ОБЛИЧЧЯ
  • З – раптове ЗАПАМОРОЧЕННЯ
  • О – ОЧІ, раптове погіршення зору
  • К – раптова слабкість чи оніміння КІНЦІВОК

Попросіть людину всміхнутися чи підняти руки вгору. Якщо цього не зробить – викликайте швидку!

Важливо: пацієнта мають привезти туди, де є специфічні медикаменти, обладнання, а це – КТ і ангіограф, а також – спеціалісти!

Інсульти бувають різними. Найчастіше до нас привозять пацієнтів з ішемічним. Введення тромболізису (для цього потрібен КТ-контроль) дає шанси повернутися до нормального життя 30-35% із них, а тромбоектракція підвищує ці шанси для 75%! Останньої не зробиш без ангіографа.

Але найголовніше – це раннє поступлення хворого, адже навіть попри сучасні методики лікування врятувати пацієнта можна лише впродовж перших 6 годин!

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова є і спеціалісти, і медикаменти, і обладнання! Тільки вчора ми отримали найсучасніший у світі ангіограф – Philips Azurion 7 M20. Це не техніка – це космос і гарантія на одужання для сотень і тисяч наших пацієнтів!

Тобто, ми маємо усе необхідне, щоб рятувати життя людині з інсультом. Головне – вчасно до нас зверніться!».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...