ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові стартували зйомки мистецького проєкту «Ковчег Україна: музика»

Ольга Денисяка

|

Зірка світової класичної сцени, диригентка Оксана Линів і культурна менеджерка Ярина Винницька створюють унікальний проєкт «Ковчег Україна: музика», що поєднає традиційну і класичну музику, мультимедійні інсталяції і кінопродакшн, книговидання та інтерактивні ігри. Зйомки проєкту стартували у Львові, в Центрі Довженка. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

 

Йдеться про концерт-колаж, що має перезавантажити «музичні архіви» і зробити їх цікавими сучасному слухачеві, концерт-хрестоматію, що відкриє світові непізнану або відому лише вузькому колу спеціалістів колосальну музичну спадщину України. Цей сміливий експеримент має шанс стати музичною візитівкою країни.

Реклама партнерів

«Ми намагаємо матеріалізувати український міф. Цей проєкт народжується з болю, страху і великої любові. Страх за те, що ми втрачаємо себе, втрачаємо унікальний український мікрокосмос. Це як інстинкт самозбереження і бажання врятувати те, що ти любиш. Нам, як нації, потрібно навчитись себе любити, а для цього потрібно себе пізнати. Тому наш проєкт — це спосіб самопізнання, пізнання України», – розповіла культурна менеджерка та авторка ідеї проєкту Ярина Винницька.

В «Ковчег Україна: музика»  –  9 дизайнерів, 5 режисерів, 1 великий симфонічний оркестр, 2 хори і 20 солістів.  Цей концерт  – це 37 найкращих творів із української музичної спадщини та 30 тон сценічних конструкцій і LED-екран площею 42 кв м.

«Все своє свідоме музичне життя, відколи я покинула Львів і працювала з найпрестижнішими колективами світу, я думками була в Україні і думала про те, що бракує нам, українцям, щоб мистецтво в нашій країні стало тим брендом, який інтернаціонально зможе промовляти поза нами. Відтак мені вже в юності захотілося стати впливовою, щоб могти змінювати якісь процеси в своїй державі. Тому я одразу запалилася цим концертом, адже роками досліджую і збираю репертуар українських композиторів-класиків. Програма цього заходу створилася сама собою: ми намагаємось показати тисячолітню хрестоматію розвитку України. Тут буде звучати все багатоголосся української держави», – наголосила диригентка і музична режисерка «Ковчег Україна: музика» Оксана Линів.

Найкращі шедеври української музичної спадщини — архаїчні колядки і давні духовні напіви, знаменний розспів Київо-Печерської лаври і шедеври українського бароко, музика класиків і сучасних композиторів під керівництвом Оксани Линів за участі найкращих українських етно-гуртів — «ДахаБраха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору «Дударик», Київського дівочого хору імені М. Лисенка. Особливий гість концерту – 85-річна співачка з Полісся Домініка Чекун. Режисер-постановник концерту – лауреат Шевченківської премії Андрій Водичев.

Зйомки цього проєкту розпочалися у Львові, у Центрі Довженка. Цей Центр став репетиційною базою «Ковчег Україна: музика».

«В Центрі Довженка масштабний проєкт. Для нас це іміджево, для нас це важливо, адже на декількох метрах квадратних зібралось стільки творчих людей. Ми щасливі долучитися до перетворення і навіть творення класичного українського контенту й бути тим місцем, де це народжується», – зазначає директорка Центру Довженка Марта Іванишин.

У концерті прозвучать твори найкращих українських композиторів – від Лисенка і Лятошинського до Скорика і Сильвестрова. А ще Бортнянський на бандурах замість клавесинів, «мазепинське» «Многая Літа», підсилене хором і оркестром, улюблені хіти ДахиБрахи з симфонічним оркестром, втрачені твори Василя Барвінського, які реконструюють і спробують заграти так, як їх задумував композитор. Окрім того у програмі зазвучить академічний твір Володимира Івасюка, адже за словами музичного керівника проєкту, диригентки Оксани Линів, «Україна ще не усвідомила, що втратила не тільки генія естрадної музики, а й великого класичного композитора».

Особливий бонус концерту – співпраця Сергія Жадана і ДахиБрахи. Вони зустрілись на палубі «Ковчегу», аби створити його гімн: Сергій написав вірша, а ДахаБраха — музику. І спеціально для концерту виконають разом те, що може стати альтернативним гімном України.

Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

«Наш фонд виник близько 3 років тому, і за цей час ми встигли підтримати понад тисячу проєктів. Важливо, що держава починає інвестувати в свою культуру. Ми дуже раді, що маємо можливість співтворити історію української культури, щоб залишати майбутнім поколінням цей спадок. Дуже важливо бути сьогодні тут, адже нам потрібно запам’ятати цей момент — сьогодні твориться історія української музики, і це лише початок», – сказала виконавча директорка УКФ Юлія Федів.

ПОДІЇ ПРОЄКТУ:

24 жовтня – онлайн-презентація концерту «Ковчег: найкраще» – найзнаковіші твори, найважливіші інтерв’ю з творцями проєкту, ексклюзивне відео від ДахаБраха і Сергія Жадана, привітання від учасників, цікаві історії з-за лаштунків

24 грудня – прем’єра концерту «Ковчег: різдво» [special edition] – пряма трансляція зі Святвечора, де за одним столом зберуться усі учасники концерту і представлять різдвяні шедеври української музичної спадщини — архаїчні колядки, різдвяні ірмоси, барокові канти і, звісно, «Щедрик» в обробці Леонтовича і Івана Небесного

24 серпня – живий концерт на Софіївській площі у Києві до 30-річчя Незалежності України і подальше турне концерту Україною і найпрестижнішими музичними сценами світу.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.