ОСТАННІ НОВИНИ

79% українців вважають, що державну мову мають знати всі, – дослідження

Соломія Головіна

|

В Україні 79% громадян переконані, що всі українці повинні володіти державною мовою. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

 

Згідно із опитуванням переважна більшість українців в усіх регіонах погоджується, що всі громадяни повинні володіти державною мовою: загалом в Україні погоджуються 79%, не погоджуються – 16%.

Найбільше не згодних з цим на сході – 28%, але більшість (65%) підтримують обов’язкове знання громадянами державної мови і в цьому регіоні.

Реклама партнерів

На думку переважної більшості українців, українська мова є важливим атрибутом незалежності України – так вважають 72% громадян, не погоджуються з цим близько 25%. Така думка абсолютно домінує на заході – лише 3% мешканців регіону не погоджуються з цим твердженням. У центрі України 77% вважають мову атрибутом незалежності, 20% – ні. У східному регіоні найбільше тих, хто з цим твердженням не погоджується – 49%.

В усіх регіонах схвалюють і викладання більшості шкільних предметів державною мовою. Загалом в Україні прихильно ставляться до цього 77%, проти – 17%.

Мовні квоти підтримують 65% українців, але ситуація більш регіонально специфічна. Абсолютне схвалення цієї ініціативи – на заході (95%), більшість підтримує її й у центрі (71% підтримки проти 26% негативного ставлення) та на півдні (46% за і 40% проти). У східному ж регіоні більше тих, хто не схвалює такий крок – 38% підтримують і 56% проти.

Переважна більшість українців (82%) погоджуються, що керівники держави і державні службовці повинні у робочий час спілкуватися державною мовою. Причому погоджується з цим, в тому числі, й більшість мешканців півдня та сходу (82% та 63% відповідно).

Довідка:

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018  респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...