ОСТАННІ НОВИНИ

Іван Васюник: «Хочу присвятити цю найвищу відзнаку церкви нашим воїнам-захисникам»

Соломія Головіна

|

Громадський та державний діяч Іван Васюник про отримання найвищої відзнаки УГКЦ – ордена митрополита Шептицького.

«Дякую вам за високу і несподівану оцінку моїх скромних зусиль, дякую рідній церкві за можливість служіння в такий спосіб, дякую моїм батькам, моїй дружині і донечкам за те, що вони постійно розуміють і підтримують і допомагають мені.

Дозвольте Ваше блаженство на цій святій Зарваницький землі сьогодні присвятити цю найвищу відзнаку церкви нашим воїнам-захисникам, які боронять Україну від російського агресора і завдяки яким, ми можемо сьогодні бути тут.

Приймаючи цю відзнаку, усвідомлю, що ще з більшою повнотою нам усім належить виконувати духовні заповіти праведного митрополита Андрея. Його сила була в його слові, він говорив тихо, але його чули всі. Так його слово звучало серед переляканого і кон’юнктурного європейського політикуму про винищування мільйонів українців геноцидом Голодомором 1932-33 роках, таке було його слово коли нацисти почали голокост, але його велич, велич великого князя і пастиря українського народу була у тому, що після його слова завжди була дія. Тож бережімо правду, діймо і робімо добро на благо країни, любимо, захищаємо і будуймо Україну так, як заповідав великий праведник митрополит Андрей Шептицький».

Нагадаємо, вчора у соборі Зарваницької Божої Матері після святкової літургії до 25-річчя Всеукраїнської прощі до Зарваниці глава Української греко-католицької церкви, блаженніший Святослав Шевчук вручив найвищу нагороду церкви, орден митрополита Андрея Шептицького громадському та державному діячеві Івану Васюнику.

Високо оцінили Івана Васюника за багаторічну працю у збереженні пам’яті про духовного лідера українців Андрея Шептицького та великомученика Омеляна Ковча, за відстоювання історичної правди про голодомор-геноцид 1932-33 років в Україні, за тверду державницьку позицію та приклад довготривалого безкорисливого служінню церкві та українському народові.

За словами Блаженнішого Святослава, орденом Шептицького щороку відзначають особливих людей, які своїми рисами, служінням, величчю духа, широтою думки і погляду, які продовжують добру справу Шептицького.

У патріаршій грамоті верховного архієпископа Святослава йдеться: «За активну громадську суспільну позицію у протистоянні злу та самовіддану працю у плеканні і захисті християнських цінностей, за подвижництво у сфері міжнаціонального примирення, міжрелігійного діалогу та церковно-суспільних відносин, за багаторічне жертовне служіння виконавчого голови комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, що популяризує особу новомученика 20 століття, пароха Майданека… (концтабору смерті – ред.), за тверду державницьку позицію, обстоювання історичної правди про наше трагічне минуле, зокрема про сталінські голодомор 1932-33 років, за приклад довготривалого безкорисливого служінню церкві та народові, яке основане на християнських цінностях і суспільному вчені праведного митрополита Андрея Шептицького, нагороджується високоповажний пан Іван Васюник орденом митрополита Андрея Шептицького».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...