ОСТАННІ НОВИНИ

Лідера гурту «Друга Ріка» ізольовали із підозрою на коронавірус

Андрій Котенський

|

Лідера гурту «Друга Ріка» Валерія Харчишина ізолювали із підозрою на коронавірус до інфекційної лікарні в Білій Церкві, де не могли зробити етест на COVID-19. Аналіз крові зробили лише на третій день перебування зірки в ізоляції, й то його робили в лабораторії Києва. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам Валерій Харчишин, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Валерій Харчишин зробив публічну заяву про свій стан здоров’я, щоб його рідних залишили у спокої, необмежували їх пересування та не вигадували нісенітниць про контакт з радомишельською небіжчицею, яка померла від коронавірусу.

«Я один з тих хто опинився у групі ризику, повернувшись з Італії в період спалаху епідемії і згодом відчув усі симптоми вірусу описаного в анамнезах COVID-19. Відповідно, порадившись зі страховою, було рекомендувало звернутися до «швидкої»… Обстеження та госпіталізація є вимушеним, а не обов’язковим кроком і стала для мене єдиною опцією, бо у «багажнику»: сухий кашель, задишка, температура, високий тиск, контакти з потенційно зараженими в італійській лікарні, відвідані аеропорти у Мілані, Римі, Туріні, Празі та подорож за кермом з Ломбардії до Лігурії зупинками у людних місцях. Знову ж таки, подорож – не для розваги», – повідомив він.

Музикант наголошує, що абсолютно адекватно ставиться до карантину та відповідної гігієни. Але проти агогії та відчуває злість до паніки, що своїми заявами сіють деякі урядовці та решта «добродіїв». Водночас він обурений, що Київщина хаотично готова до напливу пацієнтів.

«Мій аналіз опинився першим, що досліджували. Скажу – все працює, через сраку, але працює… Можливо це тільки початок, тому так важко дається перший урок.

Але тепер, власне, про лайно…

Якщо ви (як і я) мешкаєте або, раптом, опинилися десь у передмісті, проживаєте в Ірпені, Гостомелі, Бучі, Вишгороді, Борисполі, Броварах чи, навіть, у Конче Заспі і Борщагівці, пощастить, якщо в Гатному/Чабанах, Глевасі, то з симптомами «коронаРОвірусу» ©️ (тричі озвучена цитата працівника швидкої), вас неоднмінно відвезуть не до найближчої лікарні чи святої Олександрівської (Жовтневої), а до Білої Церкви(за 100 км від мене, наприклад). Ви погодитеся, бо пройти тест по-іншому вам не запропонують. Зрештою, після кількох марних пропозицій змінити маршрут до Центральної Київської лікарні, ви наважитесь відпустити «швидку», щоб дістатися власним авто/таксі/з другом, аби не займати оперативну машину кількагодинною подорожжю до сусіднього міста, бо раптом, бригаді за викликом доведеться їхати рятувати життя, замість прогулянки до БЦ, але вам точно відмовлять… Бо на своєму авто – «нєпаложено». Хтозна, може й логічна інструкція, але ж не за 100км!», – ділиться пережитим музикант.

За словами Валерія Варчишина його ізолювали у чепурну лікарню в якій не було тест-систем для виявлення коронавірусу

«За якихось півтори години, ви в омріяному «інфекційному» відділенні лікарні N3 Білої Церкви. Мушу сказати – відділення відремонтоване, привітний професійний персонал, неоднозначне, але красиве в’ю на фізично білу церкву з персональним входом до боксу. Але, за мить ви перестаєте радіти, дізнавшись, що ніяких тестів, вніч з п’ятниці на суботу у призначеному Київською ОДА центрі боротьби з «COVED -19» немає. Вони були в Ірпені (звідки швидка). На питання – для чого тоді мене привезли за 100км від Києва – розводять руками, промовляючи щось про інструкції… Не став ображатися, бо, ані медперсонал, ані ті хто довезли та допомогли мені потрапити до лікарні, дійсно не винні у карколомній інструкції чиновників МОЗ-у разом з ОДА», – повідомив він.

Як виявилося експрес-тести на коронавірус не є надійним засобом перевірки недуги, а відтак усі забори крові мають надсилати до лабораторії у Києві для ПЛР тесту.

«Для повного виключення – потрібно провести ПЛР тест, а для цього матеріали мають відвезти, увага, назад до Києва в єдину призначену лабораторію. Чому не можна було зробити такий забір не за 100км, а у в іншій призначеній Олександрівській лікарні, чи у скафандрах прямо у швидкій взяти матеріали і доправити до лабораторії? Логічно? Якщо ви думаєте – з причини безпеки – ні. Поясню. Коли я почав відмовлятися від подорожі до Білої Церкви, порадили цього не робити, натомість, якщо вже так, запропонували підписати відмову від госпіталізації і залишатися вдома необстеженим, під розписку про дотримання домашнього карантину усіма членами родини до встановлення шляхів проходження тесту… Хто ти, .., той розумнику логістичних наук з ОДА… Для чого відвозити людей у непідготовлену лікарню з підозрою на екзотичну інфекцію, щоб потім відвозити матеріали тестів туди, звідки вони фізично приїхали…», – емоційно ділиться досвідом Валерій Харчишин.

На проведення аналізу крові для перевірки на коронавірус пішло три дні… На щастя він виявився негативним і лікування пневмонії Харчишин продовжить у звичайній лікарні.

«Тест таки зробили у неділю (потрапив у п’ятницю) у спецлабораторії Києва, що показав негативний результат, але, за рентгеном у мене виявили односторонню пневмонію, яка дозволила мені залишити бокс N1 з прекрасним виглядом на білу церкву у Білій Церкві і протягом двох годин, через неймовірні затори любителів туалетного паперу фаршированого гречкою, діставатися до найближчої Київської лікарні, аби лікувати свою пневмонію… Для підтримки спокою. За чaс мого триденного перебування у Білій Церкві, жодного нового «хворого» до першого поверху призначеної лікарні, не привезли. Він був повністю пустий. Будь-ласка, не втрачайте розуму, але дотримуйтеся банальних засобів гігієни і самокарантину, замість того аби бігати по магазинах, знищуючи річні запаси масок, експрес-тестів, гречки батарейок та туалетного паперу, якщо, звісно, ви його не збираєтеся їсти для профілактики… Будьте здорові! Бережіть себе та близьких», – розповів Валерій Харчишин.

Фото: Валерій Харчишин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *