ОСТАННІ НОВИНИ

Пластуни та скаути привезли до Львова Вифлеємський вогонь миру

Ольга Денисяка

|

Сьогодні, 16 грудня, пластуни передали до Львова Вифлеємський вогонь миру. Вогонь перебуватиме у Ратуші впродовж Різдвяних свят, тож усіх запрошують приходити, щоб цей символ миру осягнув якомога більше людей. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

 

Вогонь запалили у Ратуші, де він горітиме протягом усіх Різдвяних свят. Далі вогонь передаватимуть й в інші установи Львова. Також вогонь постійно буде в капличці (каб. 116) Львівської міської ради. Усі охочі зможуть туди заходити і запалювати свічки від лампадки з вогнем. Каплиця буде відчинена у вихідні дні також.

«Маємо таку почесну місію щороку брати вогонь з Вифлеєму і передавати його громаді міста і не тільки біля ялинки, а в нас є ціла мережа закладів, інституцій, які очікують на цей вогонь. Ми маємо гарну традицію починати з міської ради, але пластуни із сьогоднішнього дня займаються поширенням вогню власне по школах, церквах, сиротинцях та різних інституціях – це наша різдвяна місія.

Цей вогонь дуже символічний тим, що світло є символом тепла, любові, добра, яким ми ділимося. І так пластуни нагадують про те, наскільки важливо робити добрі справи і наскільки просто ділитися добром», – зауважила керівниця «Пласту» у Львові Анастасія Слюсаренко.

Зазначимо, що саме Вифлеємський вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого, з чим асоціюється Різдво. Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою, і впродовж останніх років для багатьох Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається у церкві до Йордану, а потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Додамо, що вже 18 грудня на площі біля Оперного театру Львівський осередок Національної скаутської організації «Пласт» передасть Вифлеємський вогонь миру громаді міста. Пізніше вогник у лампадках розійдеться серед мешканців. Також у цей вечір відбудеться офіційне відкриття міської ялинки.

Довідково:

Із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Пластуни беруть Вифлеємський вогонь миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...