ОСТАННІ НОВИНИ

Українцям призупиняють виплату деяких соцдопомог. Перелік

Наталя Дуляба

|

Від сьогодні, 20 листопада, Фонд соціального страхування вимушено призупинив виплату матеріальної допомоги тимчасово безробітним українцям, породіллям та у зв’язку зі смертю. Про це йдеться в офіційній заяві відомства, опублікованій у Facebook, передає Львівський портал.

 

Ще 19 листопада Фонд соцстрахування виплатив усі кошти матеріального забезпечення, які були передбачені на 2019 рік, – понад 12,5 млрд грн. Гроші на рахунках установи ще є, втім для того, щоб надалі їх виплачувати, необхідне погодження Кабміну.

«За чинним законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в його бюджеті на 2019 рік. За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки були вичерпані 19 листопада. Кошти на рахунках є, але віднині ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету», – пояснив директор виконавчої дирекції Фонду соцстрахування Євген Баженков.

Реклама партнерів

Зазначимо, що загальнообов’язкове державне соцстрахування передбачає виплату матеріального забезпечення тим українцям, які тимчасово втратили працездатність. Мова йде про:

  • допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (включаючи догляд за хворою дитиною),
  • допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами,
  • допомогу на поховання.

Як уточнили Львівському порталу у регіональному відділенні Фонду соцстрахування, на Львівщині також уже призупинили виплату вищеперелічених допомог.

За словами Євгена Баженкова, така ситуація з розрахунками могла статись через те, що у бюджеті-2019 Фонду соцстрахування були штучно занижені видатки.

«Кошти на лікарняні і декретні були закладені на рівні 2018 року без врахування зростання середньої заробітної плати. Разом зі зниженням у попередні періоди загалом на 5,1% частки ЄСВ, яка спрямовується до бюджету Фонду, це призвело до затримок із виплатою матеріального забезпечення та станом на сьогодні вимушеної повної зупинки виплат за цим напрямом», – заявив Євген Баженков.

Водночас він додав, що зараз тривають перемовини із Міністерством соціальної політики, яке може внести на розгляд Кабміну відповідні зміни до цьогорічного бюджету Фонду соцстрахування.

«Ситуація є неприпустима, фактично виплати зупинено через бюрократичні причини… Проект змін до бюджету напрацьований. Щойно Кабінет Міністрів прийме ці зміни, виплати будуть відновлені», – запевнив Баженков.

Натомість страхові виплати, а також фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві та реабілітаційного лікування застрахованих осіб здійснюються у штатному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.