ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові реконструюють необароковий палац Ландао на Дорошенка

Андрій Котенський

|

На замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР розпочали ремонтно-реставраційні роботи на будинку-пам’ятці архітектури на вул. Дорошенка, 19. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛМР.

Тендер на виконання робіт виграла київська фірма ТзОВ «Україна-Реставрація». У Львові вони ще не працювали, та у їхньому списку робіт з реставрації є значні пам’ятки, і там працює випускник НУ «Львівська політехніка» Андрій Федоришин, який керуватиме роботами з реставрації скульптур.

Вартість робіт — 2,9 млн. грн.

Роботи з реставрації фасаду будинку на вул. Дорошенка, 19 триватимуть протягом 2019−2021 рр. За цей час буде проведено реставрацію цоколю, гладкої та рустованої поверхні стіни головного фасаду, пошкоджених та відновлення втрачених декоративних елементів фасаду (тяг, карнизів, фронтонів, атика, кронштейнів, маскаронів, розети), скульптур та балконів.

«Цього року хочемо завершити розчистки, і якщо будуть сприятливі погодні умови, то проведемо хімічні укріплення.

Найскладнішими роботами тут буде відновлення карнизів, дотичних до даху і реставрація скульптурних груп. Також складним буде процес встановлення всього риштування, бо фасад не є лінійним, а має багато виступів», — розповів керівник філії майстерні ТзОВ «Україна-Реставрація», провідний реставратор Андрій Федоришин.

Довідка: Будинок на вул. Дорошенка, 19 збудували у 1909 році за проектом архітектора Володимира Підгородецького для банкіра Едварда Ландау на місці триповерхової кам’яниці, зведеної у 1888 році, а потім розібраної під нове будівництво. Житлова споруда з камерним внутрішнім подвір’ям зведена у стилі пізній історизм (необароко). Фасад із багатим ліпним оздобленням, почленований потужними коринфськими півколонами над балконною балюстрадою. Його прикрашають скульптури Петра Війтовича — алегоричні зображення «Війни», «Миру», «Науки», «Мистецтва», «Праці» і «Торгівлі».

Фото: Олександр Мазуренко, Сергій Криниця, Архітектура Львова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.