ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні стартує Lviv Bandur Fest: мобільний додаток, мовні курси та майстер-класи

Ольга Денисяка

|

З 4 по 10 жовтня у Львові відбудеться третій в Україні фестиваль сучасної бандури Lviv Bandur Fest. У програмі заплановані концерти, презентації альбомів бандур-гуртів, майстер-класи, презентація унікального мобільного додатку та курси англійської та культурного менеджменту для бандуристів. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

 

Родзинкою фестивалю стане презентація унікального мобільного додатку Bandura app. А завершиться фестиваль найбільшим концертом бандуристів у палаці Хоткевича.

«Bandura open to the world»

Реклама партнерів

З листопада 2019 по квітень 2020 у Львові відбудуться 2 спеціалізовані курси для бандуристів та бандуристок: курс спеціалізованої англійської мови, який допоможе бандуристам прокачати свої знання з англійською, дізнатися про базову музичну термінологію англійською мовою та навчить писати ефективні пресрелізи англійською мовою. Та відкритий курс про музичний менеджмент та маркетинг, що дасть можливість музикантам розширити свої знання про просування та ефективне управління музичними проєктами. Реєстрація на курси триває до 10 листопада за посиланням.

Bandura app: відчуй бандуру у своєму телефоні

6 листопада у галереї сучасної сценографії (вул. Городоцька, 36) у Львові презентують унікальний мобільний додаток «Bandura app».

«Минулого року ми запустили сторінку «Bandura online» де можна зіграти на старосвітській бандурі, за кілька місяців цей сайт зірвав фурор, адже сторінку сайту на даний момент переглянули понад 65 мільйонів (!) разів користувачі з усього світу. Після цього успіху ми зрозуміли, що варто створити мобільний додаток. Втілити його у життя вдалось завдяки у партнерській співпраці з проєктом «Ukrzen» Михайла Голобородька, а також завдяки підтримці відомих бандуристів та експертів, серед яких: Юліан Китастий, Юрій Фединський, Оксана Герасименко та підтримці Українського культурного фонду», – розповіла арт-директорка Lviv Bandur Fest Анастасія Войтюк.

Також вона додала, що у додатку зібрано 6 унікальних інструментів: чернігівську бандуру, львівську бандуру харківського типу, кобзу, торбан, старосвітську бандуру та один інструмент сюрприз, який можна буде почути на презентації проєкту. Мобільний додаток буде безкоштовний для скачування. А кожен українець зможе спробувати зіграти якусь мелодію, навіть якщо не вміє грати на цьому інструменті.

Концертна програма:

5 листопада засновники фестивалю і лідери сучасної бандури у Львові, гурт Troye Zillia презентує нову етно ф’южн програму ENDORФINY. Оригінальне звучання, витончені етно мотиви та позитивний заряд композицій, заміксовані із драйвовими стилями R&B, D&B, Afro-Cuban, Jazz, створюють особливий стиль альбому. Тож на концерті буде гаряче, а гурт зіграє у супроводі інструментів різних народів світу.

7 листопада у Львівській філармонії (Вул. Чайковського, 7) на усіх поціновувачів бандури чекає унікальний концерт «Bandura Today». Участь в концерті візьмуть Любов Ступчук, Оксана Герасименко, Георгій Матвіїв, Дмитро Губ’як, гурт Три кроки в ніч та Koloyolo. У цей же вечір вас здивує своїм співом та грою єдина в Україні та світі соул-бандуристка, учасниця шоу «Голос Країни» та X-factor , виконавиця KRUTЬ із презентацією альбому «ALBINO». Подія відбудеться у закладі MolodoZeleno (2-й поверх, вул. Джерельна, 20).

8 листопада у Ляльковому театрі відбудеться концерт Юліана Китастого – відомого українського бандуриста, що проживає в США.

10 листопада у Палаці Культури ім. Г. Хоткевича відбудеться масштабний концерт гуртів та капел бандуристів. Долучитися до концерту можуть будь-які бандуристи, адже до 4 листопада триває конкурс для капел.

Програма майстер-класів:

5.11 о 14.00 год. у приміщенні Лялькового театру, пл. Данила Галицького, 1 Юрій Фединський «Торбан, кобза, та бандура- презентація забутих Українських національних інструментів» — Лекція та демонстрація від Майстра кобзарського мистецтва, американця, який залишив США і зараз живе в українському селі Крячківка на Полтавщині, де відроджує давню традицію, реконструює давні інструменти і навчає цього ремесла інших.

6.11 об 11.00 год у Малому залі Львівського музичного коледжу (ЛМК) ім. С. Людкевича, площа Маркіяна Шашкевича, 5 відбудеться зустріч з видатним американським бандуристом, композитором, імпровізатором, виконавцем старовинних творів і експериментатором на сучасній бандурі Юліаном Китастим «Від ностальгії до новаторства: життя з бандурою в Північній Америці».

7.11 о 14.00 год. у приміщенні Лялькового театру, пл. Данила Галицького, 1 усі охочі зможуть поставити «33 запитання Георгію Матвіїву» на майстер класі та творчій зустрічі з солістом НАОНІ, бандуристом-новатором та композитором.

9.11 о 12.00 год у залі музичної школи ім. Б.-Ю. Янівського № 6, вул. В. Гнатюка, 5/7 Оксана Герасименко, видатна львівська бандуртстка композитор і педагог, член національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв, лауреат премії імені Віктора Косенка, доцент ЛНМА ім. М. Лисенка проведе майстерклас: «Методичні засади звукоутворення на бандурі»

Також, 5.11 о 12.00 год у залі Дитяча музична школа № 6 ім. Б.-Ю. Янівського, вул. В. Гнатюка, 5/7 запрезентують свої нотні збірки для бандури в сучасному звучанні Марина Круть, Анастасія Войтюк та Наталія Курило.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.