ОСТАННІ НОВИНИ

Олег Сенцов презентував у Львові свою нову книгу

Соломія Головіна

|

У рамках львівського Форуму видавців сьогодні, 22 вересня, звільнений з полону РФ режисер та письменник Олег Сенцов презентував свою нову книгу «Маркетер», що вийшла у «Видавництві Старого Лева». Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

 

Сотні львів’ян прийшли у Львівську філармонію і зустріли Олега Сенцова стоячи з аплодисментами.

Варто зауважити, що презентовану книгу він написав під час ув’язнення всього за 11 днів.

Реклама партнерів

«Я буду спілкуватися мовою Пушкіна та окупантів, тому що мені так зручніше. Прошу вибачити, шановні львів’яни», – сказав Олег Сенцов, продовживши розмову російською.

«У таборі був строгий режим, не мав так багато часу, як здається. Під час таких собі зимових канікул було більше вільного часу. Але я давно цю книгу запланував. Це стосується всієї моєї творчості: у голову приходять певні ідеї, але можуть сидіти там роками, я їх обдумую, навіть нічого не записую, вони просто визрівають. Ця книга також довго дозрівала. Вирішив написати, накинув про що. І так співпало: 11 вихідних, 11 розповідей. А коли такі речі збігаються, це – не випадковість, значить все правильно», – зазначив він.

Також письменник пояснив, що така чудна назва книги походить з його студентських років, коли він навчався на маркетолога.

«Коли ми зібралися групою 1 вересня, не знали своєї спеціальності. Ніхто у 1993 році поняття не мав про маркетинг, я серйозно кажу. Ми думали-гадали і дійшли до такого смішного слова як «маркетер». Згодом дізналися, що насправді є маркетологами, але вже пройшов рік, а до цього ми були «маркетерами», – розповів Олег Сенцов.

Як пояснив автор, «Маркетер» хронологічно є продовженням його збірки автобіографічних оповідань «Жизня».

«Це про мої студентські роки. Стилістично ці дві книги зв’язані. Можна вважати цю книгу в якомусь значенні продовженням «Жизні», але остання дещо інша. В «Жизні» лише автобіографічні розповіді, а в «Маркетері» є і про інших людей, які є моїми друзями, яких я добре знаю. Так, «Жизню» я написав у 30 років про 10-річного себе, «Маркетера» – у 40 років про себе 20-річного. Щоб писати про себе максимально чесно, потрібно, щоб пройшло багато часу, аби все охололо. Тоді пишеш про себе спокійно і можеш бути максимально об’єктивним. Я завжди намагаюся писати чесно і при цьому цікаво. Тому, і в книзі «Жизня», і в «Маркетері» нема ніякої вигадки, все як було…», – зазначив Олег Сенцов.

Додамо, що це вже друга книга Олега Сенцова, опублікована «Видавництвом Старого Лева»: спершу була «Жизня».

«Вважали, що у такий спосіб ми, як видавці, зможемо підтримати Олега… З іншого боку, розуміли, що це хороші тексти, які мають свою аудиторію, право на життя і на те, щоб бути прочитаними. Між двома книгами була та відмінність, що тексти, які готувалися до першої, вже існували і були видані (у видавництві «Laurus» 2015 року, – ред.), тобто це була книжка, яка вже звучала на ринку. А «Маркетер» – абсолютно нова книга. Більше того, це були тексти написані від руки, які ще потрібно було розшифрувати…», – сказала головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

Під час презентації Олег Сенцов зізнався, що любить Львів і не відчуває себе тут гостем.

«Я у Львові бував багато разів, дуже люблю це місто. У мене тут є друзі, не відчуваю себе тут у гостях. Слава Богу, Львів не змінився в гіршу сторону, лише у кращу. Я мало що встиг побачити, але вже говорив не раз, що Львів – найбільш європейське місто України. Бажаю вам всього найкращого. Будемо на вас рівнятися», – наголосив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...