ОСТАННІ НОВИНИ

Ліки з медичним канабісом мають бути доступними для українців, – Скалецька

Вероніка Рой

|

Українські пацієнти з тяжкими захворюваннями мають право на доступ до медичних препаратів, що містять у своєму складі медичний канабіс. Про це міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила під час онлайн-зустрічі щодо захисту прав пацієнтів в Україні, повідомляє Укрінформ.

 

«Є пацієнти, які потребують доступу до медичних препаратів, що містять у собі складову медичного канабісу, і є ефективним та результативними у знятті симптомів. Питання медичної форми канабісу стосується більше стандартів лікування: що результативніше, якісніше лікування, то менше пацієнт має потреби шукати додаткової медичної допомоги, щоб швидше соціалізуватися до свого звичайного життя. Але пацієнти в Україні мають право на доступ до препаратів, що містять складові медичного канабісу. Ми робитимемо це крок за кроком», – сказала Скалецька.

Нагадаємо, попередня очільниця МОЗ Уляна Супрун вважала, що доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу є їх правом на медичну допомогу.

Лікування препаратами, що містять медичний канабіс потребують близько двох мільйонів українців. Зокрема, понад 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії (що не піддається лікуванню існуючими препаратами), сотні тисяч онкохворих, більш як 100 тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

На сьогодні лікувальні властивості канабісу визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в країнах ЄС. Поки чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс та його похідні і використовувати для лікування – ці речовини входять до списків наркотичних та психотропних, обіг яких в Україні заборонений.

Лікарі підкреслюють, що медичні препарати з вмістом канабісу не викликають звикання чи залежності.

Фото: РБК “Україна”

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...