ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщину пропонують розділити на шість районів

Соломія Головіна

|

На Львівщині пропонують створити 6 районів замість нинішніх 20. Відповідну пропозицію, сьогодні, 20 серпня, озвучила журналістам директорка Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Тут варто зауважити, що нещодавно Мінрегіон оприлюднив проект адміністративно-територіального устрою Львівщини, який передбачає укрупнення нашої області до п’яти районів: Львівський, Дрогобицький, Самбірський, Червоноградський та Золочівський.

Власне Львівський центр розвитку місцевого самоврядування включений у робочу групу при Львівській ОДА щодо розробки пропозицій стосовно цього проекту. Відтак, окрім цих 5 районів, пропонують додати ще один – Стрийський.

«Фактично, ми запропонували своє бачення, як би мало виглядати районування на основі тієї методики, яку надсилав Мінрегіон… Наш формат є трішки більшим по кількості адміністративних центрів цих районів: ми пропонуємо додати ще місто Стрий», – пояснила Галина Гречин.

Як вона додала, у проекті Мінрегіону існує дуже сильний перекіс щодо населення та площі у Львівському районі. Тому вирішили запропонувати виокремити Стрий у ще один район і нівелювати цей дисбаланс.

«Наш варіант змінює цю диспропорцію. Тим паче Стрий – місто обласного значення, яке є четвертим за населенням у Львівській області…», – зазначила директорка Львівського центру розвитку місцевого самоврядування.

Також Галина Гречин наголосила, що дискусії стосовно районування триватимуть до того моменту, поки не стане зрозуміло, які повноваження будуть мати органи управління, які залишаться на рівні нових районів.

«Зараз мова йде про перфектів… Але для того, щоб зрозуміти, якою ж має бути карта, насправді слід зрозуміти, якими будуть функції тих людей, що здійснюватимуть управління цією, як вона поки що називається у міністерських документах, одиницею субрегіонального рівня», – сказала вона.

Своєю чергою т.в.о. директора депаратменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова зауважила, що напрацьовані пропозиції вже подали у Мінрегіон, їх розглядатиме відповідна комісія і згодом надасть висновки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.