Інспекція ДАБК міста Львова проведе перевірку законності будівельних робіт на вул. Антоновича, 100, на території колишнього заводу «Кінескоп». Приміщення будівлі знаходяться у приватній власності фізичної особи, а перший поверх орендує церква Святої Трійці УПЦ Московського патріархату. Декілька днів тому львів’яни помітили, як тут почали надбудовувати ще один поверх, тому припустили, що таким чином відбувається розбудова церкви.
Раніше в соціальних мережах поширювалася інформація, що будівництво, ймовірно, проводилися для розбудови церкви Святої Трійці УПЦ Московського патріархату. У Facebook львів’янка Оксана Кормило написала, що активні роботи на вулиці Антоновича, 100 почалися минулого тижня. Однак, за її словами, при вході немає жодної вивіски про проведення будівельних робіт.
Згідно із даними Youcontrol, зареєстрована релігійна громада Святої Трійці у Львові у квартирі на вулиці Снопківській, 37. Керівником є Володимир Шарабура. Однак фактична адреса церкви — вул. Антоновича, 100.
Зазначимо, що будівництво нового Свято-Троїцького храму на колишній території заводу «Кінескоп» розпочалося у 2002 році. Перше богослужіння церкви Святої Трійці було проведене 11 квітня 2004 року, а з 2007 року богослужіння стали щоденними. Зараз при храмі відкрита недільна школа, облаштовані бібліотека і церковний крам.
Як повідомляє пресслужба мерії Львова, Франківська районна адміністрація звернулася до Інспекції ДАБК м. Львова з клопотанням перевірити законність будівельних робіт на вул. Антоновича, 100.
«Інформація, яка наявна в інспекції наразі, це те, що це приміщення знаходиться у приватній власності фізичної особи, а перший поверх цього об’єкту орендує церква. За попередньою інформацією, церква жодних робіт у приміщенні не проводить. Роботи, які здійснюються щодо можливої надбудови, проводяться фізичною особою. Однак, станом на зараз власника приміщень немає в межах України. Вона буде ближче до кінця тижня. Тому, інспекцією буде поведено перевірку законності будівництва на об’єкті на вул. Антоновича, 100. Ми її проведемо в межах 10-денного терміну, визначеного законодавством. І якщо виявиться, що ці роботи самовільні, або не відповідають вимогам законодавства, то винних осіб буде притягнуто до відповідальності», — повідомив керівник юридичного відділу Інспекції ДАБК у м. Львові Святослав Кіндратів.
За його словами, не зважаючи на те, чи це є приватна ділянка чи приватна будівля, проводити реконструкцію чи капітальний ремонт, а також нове будівництво можна лише отримавши дозвільні документи, які дають право на проведення робіт.
«Поки немає інформації, чи власник має містобудівні умови та обмеження та дозвільні документи на проведення робіт. Ці факти можемо з’ясувати під час перевірки. Адже завжди є моменти, коли дозвільні документи могли бути видані до дії реєстру дозвільних документів, який є зараз — це можуть бути старі документи, яких немає в реєстрі, проте вони дають право виконувати будівельні роботи. Тому остаточна інформація щодо законності будівництва можлива лише після проведення перевірки», — додав Святослав Кіндратів.
Як повідомив виданню Tvoemisto.tv настоятель храму Святої Трійці УПЦ МП Володимир Шарабура, приміщення на першому поверсі він орендує у львівської підприємиці Інги Дунаєвої.
Фото: Оксани Кормило
Вероніка Рой