ОСТАННІ НОВИНИ

Повідомлення про мінування хочуть спершу перевіряти на фейковість

Анастасія Мельник

|

Міністерство внутрішніх справ України пропонує переглянути алгоритм дій поліцейських під час реагування на повідомлення про мінування. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі МВС.

 

Зокрема, фахівці оперативних підрозділів кіберполіції після реєстрації таких повідомлень, першочергово здійснюватимуть невідкладну перевірку на відсутність «фейку».

Також буде ініційовано зміни до Кримінального кодексу України для посилення відповідальності за скоєння завідомо неправдивих злочинів.

«Через масові повідомлення про мінування тих чи інших об’єктів у столиці та інших регіонах країни за останній час, ми ініціюємо підготовку проекту змін до наших внутрішніх правових актів, які уточнюють регламент реагування органів правопорядку на такі повідомлення. Також готуємо зміни до Кримінального Кодексу для посилення відповідальності за такі повідомлення. У ряді випадків запропонуємо збільшити термін кримінальної відповідальності та обмеження волі на строк більше шести років, а також передбачити додатково конфіскацію майна в таких випадках», – розповів директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко.

Артем Шевченко наголосив, що частіше повідомлення про мінування надходять від ботів із Росії та непідконтрольних територій на сході України. За допомогою IP-телефонів та Інтернету розсилаються анонімні повідомлення, але є також випадки, коли й громадяни України вирішують дезінформувати про мінування, за що залучаються до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що Кримінальний кодекс України містить окрему статтю 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності), яка передбачає до шести років позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.