ОСТАННІ НОВИНИ

Чому високі підбори шкодять здоров’ю: пояснює Уляна Супрун

Вероніка Рой

|

Підбори — це гарно та стильно. Підбори можна носити, якщо вам комфортно фізично та психологічно, а взуття при цьому має хороший супінатор, не тисне, і підбір правильно розташований посередині п’яти. Однак тривале носіння взуття на високих підборах може зашкодити здоров’ю ніг і спини. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о міністра охорни здоров’я Уляна Супрун.

 

Вона наголошує, що роботодавці в жодному разі не мають змушувати жінок носити взуття на підборах. Це може бути некомфотно, складно, а низка хвороб робить життя на підборах нестерпним.

«Дослідження пов’язують носіння високих підборів з підвищеним ризиком виникнення наростів, мозолів, болю в м’язах та ризиком травмуватися. Деякі з цих травм дуже серйозні, як-от переломи гомілки, та потребують досить тривалого лікування та реабілітації», – написала вона.

Реклама партнерів

Водночас, в цьому ж дослідженні науковці вказали, що знайшли досить переконливі докази, що високі підбори підвищують впевненість в собі.

«Високі підбори можуть змінювати механіку ходи. Якщо носити їх постійно, це призводить до збільшення жорсткості ахілового сухожилля та скорочення литкових м’язів. Тривале носіння високих підборів може знизити ефективність м’язів при ходьбі та збільшує ризики травм. Хоча дослідники вказують, що носіння високих підборів може зміцнити м’язи гомілок спочатку — протягом 1-3 років. Адже м’язи пристосовуються, щоб максимально утримувати вертикальне положення», – повідомляє очільниця МОЗ.

Якщо ж регулярно носити підбори понад чотири роки відбудеться ослаблення чотирьох функціональних м’язів гомілки та розбалансування стопи. При тривалому носінні скорочуються м’язи задньої частини ноги і розслабляються м’язи передньої. Як наслідок — збільшуються ризики травмуватися

«Носіння високих підборів може погано вплинути на коліна.  Через значний тиск на колінні суглоби, збільшується ризик появи дегенеративних змін в суглобах та появи остеоартрозу. Навіть якщо ви носите взуття з високими, але широкими підборами — це може шкодити колінам. На високих підборах значно збільшується тиск на стопи. Що вищі підбори, то сильніший тиск. До прикладу, носіння підборів висотою в 7,5 см підвищує тиск на передню частину стопи на 76%», – пояснює Уляна Супрун.

Також вона зазначає, що високі підбори можуть сприяти виникненню болю в спині.

«В нас є центр ваги, при чому в жінок він розташований нижче, ніж в чоловіків. Коли ми стаємо вищі, бо взули підбори, центр ваги зміщується. Тепер для збереження рівноваги хочеться або нахилити тулуб вперед, або відставити таз назад, або зігнути коліна. Але якщо ви давно вмієте ходити на підборах, ваш мозок, зокрема, мозочок, навчився тримати рівновагу та рівне положення тіла ціною напруження м’язів спини. Через таку «компенсацію», люди, що часто ходять на підборах, можуть відчувати біль в попереку», – додала Уляна Супрнун.

Як зменшити ризики від носіння високих підборів:

  • Регулярно виконуйте вправи для зміцнення м’язів стопи та розтягування литкових м’язів.
  • Обирайте просторе взуття, а не вузькі моделі. Занадто вузьке може спричинити вростання нігтів. Щоб цього уникнути, під час вибору взуття варто мати з собою вирізану картонку, яка повторює форму вашої ступні. Якщо вона не влазить у взуття — таке взуття краще не брати.
  • Пам’ятайте, що чим більша вага, то більша сила діє на ступні, а саме на пальці. Саме тому вагітним жінкам на пізньому терміні радять утриматися від носіння підборів — це може деформувати ступню.
  • Якщо ви схильні до набряків, то вузьке взуття рано чи пізно почне перетискати судини, і може натерти ногу до крові. Щодо набряків слід порадитися із кардіологом, щоб виявити причину і призначити лікування. Поки вам не стало краще, варто утриматися від “красивого” взуття.
  • Носіть змінне взуття. Незручне взуття зменшує бажання виходити на прогулянки. А нам слід щодня ходити пішки у швидкому темпі, аби уникнути гіподинамії, варикозу та навіть зменшити ризик деменції. Тут стане в пригоді змінне взуття підбори для роботи, кросівки для міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...