ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд розширив санкції проти Росії

Наталя Дуляба

|

Сьогодні, 15 травня, Кабінет міністрів поповнив перелік російських товарів, заборонених до ввезення в Україну. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні, пише УП.

 

Крім розширення списку заборонених товарів, Кабмін проголосував за запровадження особливого виду мита для російської продукції.

Як розповів міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, нові обмеження є дзеркальними до дій і рішень уряду Росії. Мова йде про заборону ввезення в Україну з Росії груп промислових товарів, мінеральних добрив, сільскогосподарської продукції, транспортних засобів.

Реклама партнерів

Спеціальне мито, введення якого також підтримав уряд, буде застосовуватись з 1 серпня 2019 року незалежно від інших видів мита. Прибутки бюджету від цього мита мають спрямовуватися до спеціального фонду і витрачатись на імпортозаміщення. Розмір мита матиме відсоткове відношення до вартості товарів, імпортованих з Росії.

Нові обмеження мають, на думку Кубіва, «запобігти витоку капіталу з України до держави-агресора», збільшити завантаженність вітчізняних виробничих потужностей і надходження до бюджету, підтримати та створити нові робочі місця.

«Приняття постанови сприятиме додатковим надходженням до державного бюджету в другому півріччі 2019 року на рівні 3,7 млрд гривень», – зазначив Кубів.

Голова Кабміну Володимир Гройсман на початку засідання сказав також, що йдеться про заборону тих товарів, які Україна виробляє самостійно і може замінити.

Як повідомляв Львівський портал, у квітні цього року уряд Російської Федерації заявив про встановлення заборони на експорт до України нафти та нафтопродуктів.

Перед цим, 20 березня, президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про оновлені персональні економічні та інші санкції щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб, які брали участь в агресії проти України.

У березні через російську агресію в Україні та захоплення українських моряків у Чорному морі додаткові санкції також запровадили США, ЄС та Канада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.