ОСТАННІ НОВИНИ

Мораторій на російськомовний продукт на Львівщині скасовано: Облрада програла апеляцію

Андрій Котенський

|

Рішення Львівської облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області скасовано. Львівська облрада програла апеляцію на рішення суду першої інстанції, який у січні цього року скасував згадане рішення облради про запровадження мораторію. Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

 

З позовом до суду на рішення ЛОР звернулись зареєстрована у Києві ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – право народу», львів’янин Сергій Іванов-Малявін та адвокат із Харкова Роман Лихачов. Львівський окружний адміністративний суд в особі судді Зіновія Гавдика задоволив усі три позови і скасував рішення Львівської облради №745 від 18 вересня 2018 року про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Львівська облрада подала апеляцію.

Реклама партнерів

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду у складі головуючого Василя Улицького, суддів С.Кузьмича та О.Довгої, розглянувши 14 травня апеляційну скаргу Львівської обласної ради на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року (суддя Гавдик) постановила: «апеляційну скаргу Львівської обласної ради задоволити частково, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року у частині задоволення позовних вимог ГО «Всеукраїнський громадський рух Український вибір – право народу» скасувати та відмовити у цій частині у позові. В іншій частині (щодо позовів С.Іванова-Малявіна та Р.Лихачова, – ZIK) рішення суду залишити без змін».

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття. Протягом 30 днів може бути оскаржена в касаційному порядку.

Як повідомляв Львівський портал, 18 вересня 2018 року депутати ЛОР заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту. Власне, у прийнятому рішенні мова йшла про впровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України.

Згодом посол Канади в Україні Роман Ващук назвав це рішення Львівської облради дискримінаційним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.