ОСТАННІ НОВИНИ

Відтепер кожна область матиме свій тариф на газ. Скільки платитиме Львівщина?

Наталя Дуляба

|

Після запровадження НКРЕКП нових тарифів для АТ «Укртрансгаз» із 1 травня у кожному регіоні країни діятиме своя ціна на газ для побутових споживачів. Про це пише УП, передає Львівський портал.

 

До такого нововведення вартість газу була єдина для споживачів у всіх регіонах.

«Тому що для всіх областей діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, який складався з тарифу на транспортування для “Укртрансгазу” і тарифу на розподіл для операторів ГРМ», – пояснили в Асоціації газового ринку України (АГРУ).

Реклама партнерів

Зміна вартості газу залежно від регіону зумовлена рішенням НКРЕКП запровадити для дочірньої компанії «Нафтогаз України» – АТ «Укртрансгаз» –тарифу на транспортування газу, виходячи із замовленої потужності.

«Він передбачає, що споживачі газу (зокрема й побутові) сплачуватимуть за послуги транспортування газу газотранспортною системою фіксовану ставку (абонплату), у розмірі 157,19 грн за тис куб. м (без ПДВ). Ця ставка є складовою кінцевої вартості газу для населення і діє для всіх областей України», – пояснили в Асоціації.

Зазначається, що «Укртрансгаз» вже надіслав постачальникам газу для населення нові угоди на транспортування газу.

Зокрема, вартість газу для населення на Львівщині становитиме 8 406,05 грн за тисячу кубометрів у травні, а в червні – 8 786,12 грн.

Вартість природного газу у травні 2019 року:

Вартість природного газу у червні 2019 року:

(Натисніть на зображення для збільшення)

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 гривень за тисячу кубометрів.

23 квітня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що зниження «Нафтогазом України» ціни на газ на 300 гривень за тисячу кубів з травня є гарним початком для подальших знижень.

У травні Кабінет міністрів усунув правові колізії між нормами двох постанов (№867 від 2018 року та №293 від березня 2019 року) щодо формування ціни на газ для населення і теплокомуненерго.

Рішення забезпечило можливість НАК «Нафтогаз України» знизити у травні вартість ресурсу для споживачів, що одержують газ за спеціальними зобов’язаннями, на 3,5%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.