ОСТАННІ НОВИНИ

Медики назвали 10 кулінарних звичок, які можуть коштувати здоров’я

Наталя Дуляба

|

Щодня ми готуємо їжу і навіть не задумуємось, що деякі кулінарні звички можуть зіграти проти нашого здоров’я. Про це пише Ukrhealth, передає Львівський портал.

 

10 найпопулярніших кулінарних звичок, які можуть коштувати вам здоров’я. Перевірте, чи робите ви їх під час того, як готуєте.

1. Пробувати їжу, щоб перевірити, чи не зіпсувалася вона

Ні на смак, ні на вигляд, ні на запах ви не виявите всі шкідливі бактерії. Але навіть невелика кількість їжі, яка зіпсувалася, може викликати серйозне отруєння. Якщо у вас з’явилися хоч найменші підозри у свіжості продукту, краще викиньте його.

Реклама партнерів

2. Класти готову їжу на тарілку, де лежало сире м’ясо

Ніколи не допускайте, щоб сире м’ясо і риба «зустрічалися» з іншими продуктами. В такому випадку бактерії з них потраплять на готову їжу, а це може привести до харчового отруєння. Завжди використовуйте для сирих і готових продуктів окремі тарілки, обробні дошки і ножі.

3. Розморожувати продукти прямо на столі

Шкідливі харчові бактерії дуже швидко розмножуються при температурі від 4 до 60 °C. Це небезпечна зона. Тому завжди розморожуйте м’ясо тільки в холодильнику або в мікрохвильовці.

4. Мити сире м’ясо

Краще не мийте сире м’ясо. В процесі миття бактерії разом з водою переносяться на раковину, стіл і інші поверхні.

«Якщо на шматку м’яса немає видимих слідів бруду, то не мийте його. Продукт із пилом, тирсою, слідами брудних рук навряд чи потрапить до вас на стіл. Та й сам процес обробки туші на виробництві та ринку не передбачає того, що м’ясо може забруднитися. Небезпека в тому, що під струменем води бактерії поширюються по всій поверхні раковини. Це прямий шлях до отруєння, адже так вони з легкістю потраплять у ваші тарілки», – говорить експерт із доставки продуктів з гіпермаркетів Олександр Воронцов.

5. Остуджувати їжу перед тим, як прибрати її в холодильник

Не залишайте їжу на столі довше двох годин або однієї години, якщо температура в кімнаті є вищою від 32 °C. Патогенні бактерії дуже швидко розмножуються в продуктах, що швидко псуються при температурі від 4 до 60 °C. Під час подорожей і пікніків складайте їжу в переносний холодильник.

6. Пробувати сире тісто

Ніколи не їжте сирі яйця ні в якому вигляді. У них може міститися бактерія сальмонела або інші шкідливі мікроорганізми. Також не можна їсти невипечене тісто, навіть якщо воно без яєць. У борошні можуть бути присутніми кишкові палички, що провокують харчові отруєння.

7. Використовувати маринад від сирого м’яса з готовою їжею

Не залишайте сирі м’ясо або рибу маринуватися на столі. Прибирайте їх в холодильник. При температурі від 4 до 60 °C швидко розмножуються шкідливі мікроорганізми. Ніколи не використовуйте маринад, що залишився від сирого м’яса, із вже готовою їжею. Якщо хочете використовувати його як соус, прокип’ятіть його.

8. Недоварювати м’ясо, рибу і яйця

Їжа безпечна тільки після того, як її нагріли до досить високої температури, адже при цьому гинуть всі шкідливі бактерії. Щоб продукти не залишилися недовареними або недожареними, використовуйте при готуванні кухонний термометр. Не покладайтеся тільки на вигляд, запах або смак, щоб визначити, готова страва чи ні.

9. Не мити руки

Бактерії живуть на всіх поверхнях, в тому числі і на руках. Завжди мийте руки теплою водою з милом перед тим, як готувати. А коли закінчили, помийте їх ще раз.

10. Не міняти губки для миття посуду

Губки і ганчірки для миття посуду – найбрудніші предмети на кухні. На них накопичуються небезпечні бактерії. Дезінфікуйте їх принаймні через день і міняйте щотижня або два.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.