ОСТАННІ НОВИНИ

Завтра у Львові стартує святкування Дня міста. Програма

Соломія Головіна

|

У Львові 3-5 травня триватиме святкування Дня міста, яке проходитиме у стилі ретро. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 

У цей час на жителів та гостей міста чекає насичена програма заходів: святкові концерти, майстер-класи, сніданки-дискусії, ретро-вечірки та багато інших не менш цікавих атракцій.

«763 роки – це є така достатньо величезна кількість років, це величезна кількість досвіду, який Львів має. Дуже приємно, що цього року на День міста всі ключові локації міста будуть жити. Вперше після реконструкції буде відкритий дворик Ратуші. З іншого боку в нас будуть дуже відомі люди виступати на пл. Ринок. Також в нас активно буде жити Сихів, оскільки там буде відбуватися світлове шоу, різні вистави. Також будуть різні креативні заходи пов’язані із креативною економікою», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Реклама партнерів

Цьогоріч основний акцент зроблено на стиль ретро.

«Це культура міжвоєнного Львова, яка активно проявляється у сьогоденні. Для нас важливо передати атмосферу міста Лева: «Тілько ві Львові». З цією метою ми визначили ряд ключових локацій. Зокрема, площа Ринок, де розташовуватиметься головна сцена, та внутрішній дворик Ратуші, де відбуватимуться майстер-класи, лекції та виставки. У парку культури ім. Б. Хмельницького вперше проходитиме Retro Lviv Festival. Організатори фестивалю обіцяють насичену культурну програму для львів’ян і туристів у поєднанні із улюбленими розвагами сучасного міста. Цьогоріч ми відкриваємо декілька нових локацій, які будуть зовсім по-іншому представлені. Ще ми готуємо з п’ятниці наповнену музичну частину, щоб, власне, «запалити» всіх львів’ян такою величезною силою духу нашого міста», – розповідають в управлінні культури Львівської міської ради.

Цьогорічний День міста стане музичним Днем міста, адже впродовж трьох днів на площах Львова виступатимуть музичні гурти, колективи, хори та оркестри. Серед них гурт «Wszystko», вокальна формація «Піккардійська терція», інструментальний гурт «Rockoko», академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Lviv Jazz Orchestra, переможниця конкурсу «Голос країни 2019» Оксана Муха та багато інших.

«Кожного дня святкування Дня міста можна починати зі сніданків з відомими істориками. Ми будемо розбиратися що таке насправді бути львів’янином, і як це бути львів’янином. Також говоритимемо про життя містян на початку 20-го століття. Запрошуємо ввечері взяти участь у ретро-вечірці і просто гарно провести час.Хочу усіх заохотити одягати ретро-одяг, у п’ятницю на відкриття нашого міського святкування «Львів у стилі ретро», адже буде проводитися конкурс, і людина, яка прийде в ретро-одязі, отримає дуже гарний цінний подарунок від Львівської міської ради», – наголосила директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

Окрім музичних програм, будуть відбуватися сніданки-дискусії та ретро-вечірки у різноманітних локаціях міста.

«Це вже є традиція Дня міста, коли снідаємо і дискутуємо на різні цікаві теми. Цього року запрошені до участі у сніданках та вечірках Львівський національний літературно-меморіальний музей І. Франка та Палац культури ім. Г. Хоткевича. Один із сніданків відбудеться у дворику Ратуші», – додають в управлінні культури.

Цікаві заходи відбуватимуться у Центрі Довженка на Сихові, культурно-мистецькому центрі «Супутник» на Левандівці, у Lviv film centr, що на вул. В. Великого, 14а. На Сихові також буде проходити IV фестиваль духових оркестрів «Королівський лев».
Традиційна міська хода з театралізованою передачею ключів від Львова пройде центром міста 4 травня об 11.00 год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.