ОСТАННІ НОВИНИ

Ініціативна група «Першого грудня» підбила підсумки президентських виборів

Соломія Григор'єва

|

Відомі інтелектуали групи «Першого грудня» опублікували свої перші висновки за результатами президентських виборів. Звернення «Ще раз про відповідальність еліт» оприлюднено сьогодні на сайті групи, передає Львівський портал.

 

«Володимир Зеленський розпочинає своє президентство в умовах виразного запиту на зміни й великих соціальних очікувань, на які він змушений буде відгукнутися. Важливо лише, щоб тлумачення президентською командою цих очікувань не суперечило засадничим цінностям та орієнтирам, за які народ заплатив уже дорогою ціною», — застерігає група «Першого грудня».

Незважаючи на задекларовану підтримку Петра Порошенка, група приймає вибір більшості виборців. Але відповідальність за дії нового президента лягає на їхні плечі.

Реклама партнерів

«Ми будемо раді, якщо, опонуючи його кандидатурі, ми помилилися. Нам важить доля України, а не наше реноме», — говорять члени Ініціативної групи: В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Першочерговим завданням для українського політичного класу, на думку учасників групи, має бути не формування альянсів, а покаяння.

«Саме в надрах української еліти зародилася та ненависть до свого політичного конкурента, яка стала навіть більшою за ненависть до прямого ворога і якою так легко було маніпулювати згодом. У діях нашої еліти добре прочитувався партійний чи особистий інтерес, але з великим  трудом можна було побачити Україну» , — уточнює звернення.

Новообраний президент та його команда, переконані учасники групи, не повинні відступати від орієнтирів, яких дотримувалася Українська держава після Революції Гідності:  євроатлантичного розвитку України; справедливого миру й національних інтересів України; перетворення України на територію верховенства права, захищеної культурної й релігійної ідентичності та соціальної справедливості; постійного діалогу з громадянським суспільством.

«За майже 4 місяці президентських перегонів українське суспільство пережило чимало стресів і виголосило «великих слов велику силу». Тепер настав час для задуми — не про минуле, яке вже не зміниш, а про майбутнє, в якому маємо взяти активну участь», — нагадують інтелектуали політичним елітам.

Повний текст звернення «Ще раз про відповідальність політичних еліт» можна прочитати на сайті Ініціативної групи «Першого грудня».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...