ОСТАННІ НОВИНИ

Голова ЦВК розповіла, як проголосувати після закриття виборчих дільниць

Наталя Дуляба

|

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що існує механізм, який дозволить громадянам України проголосувати після 20:00 год., коли виборчі дільниці мають бути зачинені. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, пише УП.

 

За словами Тетяни Сліпачук, відповідно до статті 75 закону «Про вибори президента України» голосування на дільницях буде проведено виключно з 08:00 години ранку і до 20:00 години вечора, тому порадила громадянам планувати день, щоб встигнути проголосувати.

Разом із тим, вона зазначила, що 21 квітня – це не лише день повторного голосування за президента України.

Реклама партнерів

«У нашій країні цього дня також будуть відзначатися одразу кілька релігійних свят», – написала вона.

«Якщо ви прийдете на дільницю вже перед самим закриттям, частиною 10 статті 76 вищезгаданого Закону визначено, що за 5 хвилин до 20:00 години голова ДВК оголошує про закінчення голосування», – розповіла Сліпачук.

«Виборці, які на 20 годину прийшли до дільниці для голосування, мають право проголосувати і для цього один із членів комісії о 20:00 годині підходить до входу та запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти у приміщення та зачиняє двері», – пояснила вона.

Голова ЦВК зазначила, що в такому разі виборець може перебувати у приміщенні для голосування протягом часу, необхідного лише для отримання бюлетеня і голосування. При цьому Сліпачук  додала, що оскільки після закриття дільниці, виборча комісія має певні обов’язки щодо проведення засідання та здійснення підрахунку голосів, потрібно поважати роботу членів комісії.

Також Тетяна Сліпачук закликала відповідально поставитися до процесу волевиявлення та не порушувати встановлений законом  порядок.

Як повідомляв Львівський портал, другий тур чергових виборів Президента України відбудуться вже цієї неділі, 21 квітня. Під час них громадяни обиратимуть нового очільника держави з-поміж двох кандидатів – чинного президента Петра Порошенка та ноумена Володимира Зеленського.

За дотриманням порядку під час другого туру виборів в Україні стежитимуть понад 72 тисячі правоохоронців.

Додамо також, що другий тур виборів обійдеться державі у понад 2 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.