У Львові оголосили І Конкурс україномовних п’єс для дітей та підлітків «Книжка на сцені». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Драматичні твори створюватимуться на основі книг українських письменників, що вийшли друком у «Видавництві Старого Лева» впродовж останніх п’яти років. Взяти участь у конкурсі має нагоду кожен охочий. Відбиратимуть 9 кращих п’єс, що згодом вийдуть окремою збіркою, професіонали: керівники театрів Львова, культурні менеджери, видавці.
«З 2015 року Львів є містом літератури ЮНЕСКО – цей титул не тільки надає різнобічні можливості місту, але також зобов’язує до певних стратегічних кроків у напрямку розвитку літературної сфери міста, – каже Богдана Брилинська, очільниця офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО». – Один із таких кроків – залучення до читання дітей та підлітків. З огляду на це, конкурс «Книжка на сцені» матиме ключове значення для нашого міста, адже має на меті адаптацію для сценічного втілення актуальних творів сучасних дитячих та підліткових письменників України. Проект дозволить не лише актуалізувати репертуар львівських театрів, а й залучити до сучасної української літератури та театрального мистецтва широке коло молодих читачів, і так розвинути ще один шлях комунікації письменників та читачів, і дати новий поштовх до розвитку українського дитячого театру».
«Діти 21-го століття читають книжки і люблять ходити до театру. Дуже хочеться, щоб ці три елементи: сучасність, книжка, театр — складалися у цілісну картину світу. Щоб відповідали на ті запитання, які крутяться у головах наших дітей… Або ж – провокували ці питання і вчили критично мислити. Всіх. І дітей, і дорослих», – додає ініціаторка конкурсу Ірина Магдиш.
У конкурсі – три номінації. Відповідно, учасники створюватимуть п’єси для трьох вікових груп: дітей 3−6 років та 7−12 років, підлітків 13−17 років. Матеріалу для роботи у драматургів вдосталь, адже до адаптації надається більше двадцяти сучасних книг. Деякі з них адаптуватимуть самі ж письменники.
«Книжка на сцені» – це не лише проект, покликаний урізноманітнити репертуар дитячих театрів, зокрема у Львові, – зауважує Мар’яна Савка, головна редакторка «Видавництва Старого Лева». – Це ще й спроба заохотити письменників розвиватися у жанрі драматургії. Результатом конкурсу стане видання збірника, до якого увійдуть 9 п’єс лауреатів. Троє авторів, що здобудуть перші місяця у трьох номінаціях, отримають премії по 5 000 гривень, а п’єса переможця конкурсу отримає карт-бланш на постановку в одному з львівських театрів».
П’єси на конкурс можна подавати до 15 липня включно. Якість драматичних творів оцінюватиме журі, до складу якого входять представники львівських театрів Олексій Кравчук, Оксана Данчук, Уляна Мороз, Юрій Мисак, письменниця й видавчиня Мар’яна Савка, культурна менеджерка Богдана Брилинська. Саме вони оберуть дев’ять п’єс, що увійдуть в одну збірку і вийдуть друком у «Видавництві Старого Лева», а також визначать переможця у кожній номінації, який отримає грошову винагороду. Результати конкурсу будуть оголошені у вересні цього року під час Форуму Видавців у Львові.
Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися тут.
Соломія Головіна