ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні створили зброю, яка створює потужне електромагнітне випромінювання

Соломія Головіна

|

В Україні розробили та опанували виробництво електромагнітної зброї. Ця зброя призначена для ураження різних типів військових радіоелектронних засобів, у тому числі систем енергоживлення та систем передачі даних. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ДП «Спецтехноекспорт».

 

За принципом роботи нова електромагнітна зброя створює потужне електромагнітне випромінювання, що призводить до виходу з ладу радіоелектронної апаратури, що є у складі озброєнь і військової техніки, або створює значні перешкоди її штатному функціонуванню.

Враховуючи високу наукоємність та значні фінансові витрати, які були потрібні для проведення розробки нового типу зброї, ДГЗП «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», у 2014-2015 роках провів роботу з пошуку іноземних партнерів, які були готові вкласти гроші в українську розробку та уклав домовленість з оборонною компанією з Індії. Залучені іноземні кошти були направлені на створення науково-технічної документації та виробництво дослідних зразків.

Реклама партнерів

Як зазначається, такий тип озброєнь використовує лише енергію електромагнітного випромінювання, тому його дія не має летального впливу на людей, однак здатна вивести з ладу будь-яку техніку або об’єкти інфраструктури, що оснащені електронними системами. Електромагнітні боєприпаси можуть бути розміщені як на ракетних, так і авіаційних носіях, включаючи безпілотні літальні апарати.

«Таким чином, нова електромагнітна зброя може ефективно застосовуватись проти стратегічно важливих цілей противника,  зокрема командних та адміністративних центрів, вузлів зв‘язку, електростанцій, об‘єктів протиповітряної оборони тощо без ризику нанесення шкоди цивільному населенню», – наголошують у ДП «Спецтехноекспорт».

Зазначимо, що у лютому 2019 року підприємство «Спецтехноекспорт» вже здійснило поставку в Індію першої партії нового типу зброї та проводить переговори щодо постачання додаткової партії зазначених виробів. Водночас, оборонні підприємства України готові, у випадку зацікавленості з боку силових структур та направлення відповідного замовлення, розгорнути серійне виробництво електромагнітної зброї для українського війська.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.