ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові презентували книгу-дослідження про Іловайську трагедію

Соломія Головіна

|

Автор одного з перших літературних творів про події початку АТО на Сході України «Іловайський щоденник» Роман Зіненко презентував у Львові двотомник «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії». Про це Львівському порталу повідомили у Західному регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України

 

Колишній морський піхотинець Роман Зіненко, на початку російської агресії вступив добровольцем до батальйону «Дніпро-1» і разом із підрозділом перебував у епіцентрі боїв за Іловайськ.

«Це не художній твір, в ньому нема вигадок. Це спогади тих кількох сотень очевидців подій, які теж доклали зусиль до того, щоб світ звернув увагу, а нащадки пам’ятали про ті трагічні сторінки нашої історії. В книжці згадано понад 700 прізвищ, позивних, імен реальних учасників подій, використані ілюстрації як професійних фотографів, так і аматорські фото. Для багатьох учасників книги дуже важлива пам’ять про них, їм не потрібні ні нагороди ні зірки, їм потрібно знати, що їхня боротьба недаремна», – зазначив автор.

Додамо, що двотомник – документальна праця. На сторінках цієї книги розміщені результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Переважна більшість зібраних фактів до опублікування у книзі не була відома українському суспільству. Перша частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися  у період 7 – 24 серпня 2014 року. Тоді бої точилися як у самому Іловайську, так і навколо нього. Друга частина висвітлює хронологію подій, що відбувалися 25 – 31 серпня 2014 року. Від Дня незалежності – до відходу підрозділів сил АТО з Іловайська.

Слід додати, що на презентації були присутні безпосередні учасники Іловайських подій: бійці добровольчих батальйонів та військовослужбовці з’єднань Збройних Сил України.

Роман Зіненко водночас наголосив, що кожен з учасників Іловайських подій є рівноцінним співавтором його твору. Тому, запросив присутніх у залі бійців разом провести афтограф-сесію для відвідувачів презентації.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *