ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні - відзначають Всесвітній день імунітету

Вероніка Рой

|

Сьогодні, 1 березня, у світі відзначають День імунітету. Його відзначають за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2002 року з метою покращення поінформованості населення про значення, особливості функціонування імунної системи та способи її зміцнення, насамперед, шляхом корекції способу життя. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

Іноді знижена функція імунної системи може бути вродженою (вроджені імунодефіцити), що особливо потребує фахового медичного спостереження та лікування.

Реклама партнерів

Здоровий сон, дозовані фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок вкрай позитивно позначаються на стані захисних сил організму. А застосовувати будь-які імуномодулятори, навіть рослинного походження, можна лише за рекомендацією лікаря.

Довідково:

За даними експерта департаменту з дитячої імунології Лариси Костюченко, у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі протягом 2018 року було діагностовано 26 нових випадків первинних імунодефіцитів. Всього на обліку перебуває близько 200 дітей з первинними імунодефіцитами, з низ 12 хворих мають важкі форми патології та потребують пожиттєвої замісної терапії (пацієнти забезпечені необхідними препаратами). Щороку 2-3 дітей з первинними імунодефіцитами потребують трансплантації кісткового мозку, на цей час одна дитина з Львівської області та дві – з інших областей перебувають у клініках за кордоном з метою проведення трансплантації.

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з імунології Христина Ліщук-Якимович, у Львівській області на обліку перебуває 11 дорослих пацієнтів із первинним загальним варіабельним імунодефіцитом, в тому числі у 6 пацієнтів діагностовано спадковий ангіоневротичний набряк, у 3 – хворобу Брутона. Завдяки регіональній програмі по забезпеченню пацієнтів з первинними імунодефіцитами замісною терапією усі хворі отримують необхідне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.