ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з раком

Андрій Котенський

|

Сьогодні Всесвітній день боротьби проти раку, який проголошений Міжнародним союзом проти раку і відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найнебезпечніших захворювань сучасної цивілізації. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛОДА.

 

«Європейський кодекс боротьби проти раку», розроблений ВООЗ, містить  12 способів уберегти себе від раку. Міжнародні експерти заявляють, що майже половини смертей від раку можна було б уникнути, якби всі дотримувались рекомендацій.

Реклама партнерів
 1. Не куріть. Не вживайте жодних видів тютюнової продукції.

2.Зробіть свій дім вільним від тютюнового диму. Зробіть так, аби середовище на роботі теж було бездимним.

 1. Підтримуйте здорову масу тіла.
 2. Будьте фізично активними в повсякденному житті. Обмежте кількість часу, який ви проводите в сидячому положенні.
 3. Дотримуйтесь здорового раціону харчування.

– Вживайте в їжу велику кількість цільних злаків, зернобобових, овочів і фруктів;

– Обмежте вживання в їжу висококалорійних продуктів (з високим вмістом цукру або жиру) і уникайте вживання підсолоджених напоїв.

– Уникайте вживання м’ясної продукції, підданої технологічній обробці, і продуктів з високим вмістом солі.

 1. Якщо ви вживаєте будь-які види алкогольних напоїв, обмежте їх споживання. Повна відмова від вживання алкоголю може запобігти розвитку раку.
 2. Уникайте надмірного впливу сонячних променів, особливо на дітей. Використовуйте сонцезахисні засоби. Не користуйтеся соляріями.
 3. На робочому місці захищайте себе від впливу речовин, які викликають рак. Дотримуйтесь правил з охорони та гігієни праці.
 4. З’ясуйте, чи ви не піддаєтеся впливу радіації внаслідок високого рівня природнього опромінення радоном в житловому приміщенні.
 5. Для жінок: якщо у вас є така можливість, годуйте свою дитину грудьми. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку в матері.
 6. Подбайте про те, щоб ваші діти пройшли вакцинацію від гепатиту В (для новонароджених), вірусу папіломи людини (для дівчаток).
 7. Пройдіть скринінг на такі види раку: рак кишківника (чоловіки і жінки), рак простати (чоловіки), рак грудної залози (жінки), рак шийки матки (жінки).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.