ОСТАННІ НОВИНИ

Лідера ОУН Омеляна Коваля поховають у середу на Личаківському кладовищі

Юлія Шпак

|

Українського націоналіста, в’язня концтабору Омеляна Коваля, який помер вранці 19 січня, поховають 23 січня на Личаківському кладовищі у Львові. Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

 

Повідомляється, що 22 січня, о 20.00 – парастас у соборі Св. Юра у Львові, а 23 січня, о 12.00 – чин похорону, Поле почесних поховань Личаківського цвинтаря.

Омелян Коваль – уродженець Івано-Франківщини, членом ОУН став у 1938 році. Він активно займався вишколами юнацтва. 1 липня 1941 року у місті Долина Івано-Франківської області організував проголошення Акту відновлення Української держави.

20 липня 1942 року Омелян Коваль потрапив до нацистського контабору Аушвіц, тоді він був одним із 25 перших українських політв’язнів, названих «Bandera Gruppe». Після звільнення з концтабору тривалий час жив у Бельгії, мав статус біженця ООН. Із 1951 року очолював Спілку української молоді та ще низку українських організацій у Бельгії. Після проголошення незалежності попросив громадянство України, з 2013 року жив у Львові.

Також Омелян Коваль написав книгу «Спомини мого життя», де описав всі важливі події, які пережив, зокрема у таборі в Аушвіц.

Фото: Центр досліджень визвольного руху.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...