ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки років Львів повертатиме кредитні кошти за сміттєпереробний завод?

Андрій Котенський

|

25 млн євро – це орієнтовний бюджет будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові «під ключ», а повернути гроші потрібно за 13 років. Про це Львівському порталу розповів керівник ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

 

«Пакет фінансування включає у себе кредит ЄБРР в розмірі 20 млн євро під гарантію міста, інвестиційний грант в розмірі до 10 млн євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля, найбільшим донором якого є ЄС, а також пільговий кредит в розмірі 5 млн євро від Фонду чистих технологій. Що стосується питання окупності, то цей проект фінансується кредитними коштами під міську гарантію. Можливість оплачувати кредит, залучений для будівництва, залежить від того, який буде встановлений тариф за переробку. Якщо він буде достатній для того, щоб окрім фінансування експлуатаційних витрат ще й оплачувати кредит і відсотки, то це буде найзбалансованіша ситуація», – повідомив він.

Фото: Андрій Котенський

За словами керівника «Зеленого міста», не варто забувати, що спорудження сміттеререробного заводу – соціально важливий проект.

На уточнююче запитання, скільки років триватиме повернення запозичених коштів, Вадим Ноздря зазначив: «В нас кредит на 13 років. 3 роки – пільговий період, 10 років – виплата відсотків. Реалії в тому, що навряд чи є сенс у достроковому поверненні такого кредиту, місто має багато інших важливих проектів, які також потрібно фінансувати. Кредитор – Європейський банк і ми маємо стабільну співпрацю з ним».

Як пояснили у ЛКП «Зелене місто», загальна сума надана з боку ЄБРР становить – 35 млн євро (10 – грант, 25 – кредит). З них близько 25 – вартість механіко-біологічного комплексу, інші кошти – на рекультивацію сміттєзвалища, формування муніципальної системи поводження з відходами.

Який сміттєпереробний завод і компостувальну станцію збудують у Львові? Як виглядають подібні об’єкти у Польщі? Де чекати нового полігону сміття? Скільки це коштуватиме. Про це та ще багато цікавого читайте у нашому матеріалі: ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *