ОСТАННІ НОВИНИ

Світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Андрій Котенський

|

Сьогодні, 1 грудня 2018 року, минає 30 років з моменту організації першого Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Це означає 30 років активних дій і боротьби за забезпечення загального доступу до лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛОДА.

 

Цьогорічна кампанія, яка присвячена цьому Дню, закликає дізнатись свій ВІЛ-статус і вірусне навантаження.

Особи, що живуть з ВІЛ та не знають свого ВІЛ-статусу, не можуть розпочати лікування. Якщо людина, що живе з цією хворобою, не знає свого вірусного навантаження, вона не може оцінити ефективність лікування, не може повноцінно піклуватись про своє здоров’я та зупинити передачу вірусу. Водночас, ВІЛ-негативні особи, знаючи свій статус, можуть отримати більше знань та навичок, щоб і надалі залишатися ВІЛ-негативними.

Нагадаємо, що з 26 листопада по 17 грудня 2018 року на Львівщині триває загальнообласна інформаційно-просвітницька кампанія щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

За словами директора Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, за 9 місяців поточного року в області взято на облік 365 ВІЛ-позитивних людей. Станом на 01.10.2018 року у закладах охорони здоров’я області перебуває на обліку 3703 ВІЛ-позитивних, у тому числі 1269 хворих на СНІД. Спостерігається пізнє звертання ВІЛ-позитивних людей за медичною допомогою. «Слід зазначити, що однією з основних причин смертності від СНІДу є пізнє звертання ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок, пізня діагностика та призначення адекватного лікування».

Більшість вважають, що СНІД – це вирок, невиліковне захворювання, що хвора людина стає ізольованою від світу. Сьогодні ВІЛ-інфекція є хронічним захворюванням, яке не приводить до смерті, а ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям, працювати, народжувати здорових дітей. Сьогодні ВІЛ-інфікованими є переважно ті люди, які ведуть активний спосіб життя, які навчаються, працюють на престижних роботах.

Якщо 5 чи 20 років тому переважна більшість пацієнтів – це були активні споживачі ін’єкційних наркотиків, то сьогодні ВІЛ-інфекція вийшла до загального середовища. Пацієнтами є абсолютно соціально адаптовані групи населення, тобто це люди, які не вживають наркотики, а інфікувалися статевим шляхом, оскільки не використовували засоби захисту.

Специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає, тому запідозрити, що людина хвора – складно. Єдине, на що людина повинна опиратися, коли вирішує здати тест на ВІЛ-інфекцію – це на епізоди небезпечної поведінки в минулому.

Зазначаємо, що тестування на ВІЛ-інфекцію є абсолютно безкоштовним та конфіденційним. Обстеження проводиться в кабінетах «Довіра» Львівського обласного центру громадського здоров’я (за адресою: м. Львів, вул. М.Лисенка,45) або поліклініках за місцем проживання (кабінет інфекційних захворювань). Години роботи: з 09:00 до 15:00. Також обстежитися можна у нещодавно відкритому пункті швидкого тестування на ВІЛ “AHF Checkpoint Lviv” (м.Львів, вул. Антоновича, 20).

Для того, щоб не захворіти на ВІЛ-інфекцію потрібно: завжди використовувати презервативи при сексуальному контакті; відмовитись від незахищених сексуальних контактів з ВІЛ-позитивним партнером, а також з партнером, чий ВІЛ-статус Вам не відомий, використовувати лише стерильні шприци, голки, інструменти для пірсингу або тату.

30 листопада, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ,  відбувся прес-брифінг у межах акції «Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ».

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...