ОСТАННІ НОВИНИ

ЛНУ ім. Івана Франка реконструює занедбаний палац Бєсядецьких у центрі Львова

Наталя Дуляба

|

Львівський національний університет імені Івана Франка планує реконструювати занедбаний палац Бєсядецьких, пам’ятку архітектури XVIII століття, який розташований на площі Галицькій, 10. Відповідні містобудівні умови та обмеження розглядатимуть завтра, 23 листопада, члени виконавчого комітету Львівської міськради. Про це повідомляє Львівський портал.

 

ЛНУ ім. Івана Франка хоче вивести з аварійного стану східну частину палацу Бєсядецьких, відбудувати його західну офіцину і пристосувати її під репрезентаційний центр. Реконструйовані приміщення збираються використовувати під інноваційну науково-освітню діяльність університету.

Сьогодні палац обгороджений муром, а при вході на брамі потрібно вводити спеціальний код, який знають лише мешканці хостелу, дорога до якого пролягає територією палацу. Відразу біля входу до палацу Бєсядецьких зараз торгують квітами.

Зазначимо, дата будівництва палацу Бєсядецьких дотепер невідома. Науковці припускають, що його могли звести у 1740-х роках. Колись у палаці жили різні заможні львів’яни, за радянських часів він був науковою бібліотекою, а в часи незалежності – оселею для безхатьків і громадською вбиральнею. Із 2002 року палац Бєсядецьких належить ЛНУ ім. Івана Франка.

Як повідомляв Львівський портал, про реконструкцію палацу Бєсядецьких в університеті Франка заговорили ще у 2017 році. Інститут «Укрзахідреставрація» вже тоді розробив проект реставрації, який передбачав відхід від автентичного вигляду будівлі і надбудову третього поверху. Вартість всіх реставраційних робіт становила 22-25 мільйонів гривень. Втім зараз втілити в життя цей проект не вдасться, оскільки нові Державні будівельні норми не дозволяють відхід від автентичного вигляду пам’ятки.

Відтак ЛНУ ім. Івана Франка знайшов кількох інвесторів, які готові були взятися за новий проект реконструкції палацу. Попередня вартість робіт становить близько 50 мільйонів гривень. Своєю чергою інвестор мав би отримати дозвіл на користування частиною приміщень. Втім у Франковому університеті запевняли: жодних розважальних закладів там не буде.

Водночас освітяни не приховували, до них неодноразово звертались різні особи із комерційними пропозиціями щодо палацу Бєсядецьких. Плани на цей об’єкт мала також і міська рада Львова.

Детальніше про ситуацію довкола палацу Бесядецьких читайте тут.

Фото: Львівський портал, Вікіпедія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *