ОСТАННІ НОВИНИ

300 овець провели два тижні без води і їжі у вантажівці в морському порту: загинуло 54 тварини

|

Із 300 овець, які 2 тижні перебували у закритій вантажівці без води і їжі у морському порту «Чорноморськ» Одеської області, загинули 54. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє ГО «Єдина планета», передає Львівький портал.

 

«Фуру з вівцями повністю розвантажили вночі. Із 300 овець, які 2 тижні перебували у закритій вантажівці без води і їжі у порту Чорноморська, загинули 54», – мовиться у повідомленні активістів.

Зараз живі тварини знаходяться на території Тульчинської філії ДП “Укрветсанзавод” у Вінницькій області, їм надається вода та їжа.

Як повідомляв УНІАН, у морському торговельному порту «Чорноморськ» (Одеська область) майже два тижні стояла не пропущена в Україну фура з 300 вівцями романівської породи, з яких більше половини загинули від голоду і отруєння трупною отрутою.

За словами власника вантажу – директора компанії «Украніксар» Олени Севинч, до Туреччини фуру було відправлено поромом 6 жовтня, але одержувач за вантажем не з’явився. Тому, без проходження митного контролю, фуру з вівцями було відправлено назад в Україну, а в порт «Чорноморськ» вона прибула 12 жовтня.

Ветеринари заборонили в’їзд вантажу в Україну, заявивши, що вівці можуть бути потенційно небезпечними.

25 жовтня ситуацію з отарою овець розглянули на спеціальному засіданні комісії в Чорноморській міськраді. Комісія обіцяла до прийняття остаточного рішення створити на території портового терміналу карантинний майданчик, де можна розмістити тварин, відокремивши живих особин від загиблих, а також забезпечити вівцям доступ до корму і води.

26 жовтня Держспоживслужба заявила, що прийняла рішення про утилізацію, а ввечері активісти перекрили дорогу біля порту «Чорноморськ» і до ранку 27 жовтня блокували фуру з вівцями, яких вночі намагалися вивезти до Вінницької області на утилізацію.

Потім активістам довелося розблокувати фуру, яку відправили на тульчинське держпідприємство «Укрветсанзавод». Волонтери супроводжують вантажівку, вони сподіваються, що після того, як відкриють скотовоз, цих овець відокремлять від трупів і помістять у карантин.

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...