ОСТАННІ НОВИНИ

Мама Сенцова про присудження йому премії Сахарова: «Рада, що про Олега пам'ятають, але головне, щоб його звільнили»

Дарина Смеречанська

|

Мати засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, коментуючи присудження йому премії імені Сахарова, розповіла, що пишається сином, але головне для неї – «це звільнення Олега». Про повідомляють Крим.Реалії.

 

«Я дуже рада, що про Олега пам’ятають, що його якось відзначають, але мені найголовніше, щоб його звільнили… і здоров’я йому. Звичайно, (відчуваю – КР) гордість, значить він не здається, значить він захищає щось своє. Я розумію, що намагаються його звільнити», – сказала Людмила Сенцова.​

25 жовтня засудженому в Росії українському режисерові Олегу Сенцову присудили премію Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова. Церемонія нагородження має відбутися 12 листопада в Страсбурзі.

З 1988 року Європарламент присуджує премію Сахарова особам і організаціям, які захищають права людини та основні свободи.

Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українців, яких Росія утримує за політичними мотивами. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».

З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...