ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові презентували програму Бієнале довіри

Омелян Шевчук

|

Львів – перше місто в світі, де проведуть Бієнале довіри. Триденна подія, яка відбуватиметься 19-21 жовтня, а надалі повторюватиметься кожних два роки, є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

 

Головними локаціями Бієнале довіри стануть Центр Шептицького та LEM Station, де одночасно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.

Closeup of pile of hands of business team showing unity

Ключовими зірками дискусійної частини стануть голландський дослідник довіри в бізнесі та інституціях Барт Нотебом з Амстердамського універститету та Том Бьорк з Лондона – людина, яка досить довгий час займається проблемами довіри і недовіри в світових екологічних фундаціях. Як інспіратор цієї події, безпосередньо причетний до її появи, на Бієнале приїде британський фахівець з розвитку міст, урбаніст Чарльз Лендрі.

Реклама партнерів

До Львова також завітає дослідник і практик мирних переговорів та вирішення конфліктів Стейнарь Брин, який працював на руїнах Югославського конфлікту та мав досить важливі напрацювання там — за свою роботу був номінований на Нобелівську премію миру. Олеся Шамбур і Світлана Петрова висвітлюватимуть цю складову крізь призму ситуації в Україні – як нам долати прірви між людьми і спільнотами, які зараз не можуть знайти між собою ні порозуміння, ні спільності.

Окрім того, на Бієнале матимуть лекції професор Олег Кришталь — один із найкращих дослідників у галузі нейробіології, Олександр Фільц — відомий львівський психотерапевт. Володимир Немерцалов із Одеси говоритиме про освітні проекти в довірі. А дослідниця Світлана Одинець — українка за походженням, яка зараз живе і працює у Швеції, розповість про роль довіри у міграційних процесах сучасної Європи.

Також в рамках дискусійної програми до Бієнале доєднається Тімо Кантель — керівник бюро урбаністичних досліджень у Гельсінкі.

Крім того, протягом трьох днів Бієнале у місті з’являться три інсталяційні об’єкти — на вулиці Валовій біля Музею ідей, на території кампусу Українського католицького університету та в Стрийському парку. Туди проводитимуть авторські екскурсії.

За словами одного із ініціаторів Бієнале довіри Марка Зархіна, сьогодні дуже мало можливостей пропонується для бізнесу в плані фінансування важливих проектів у галузях культури, освіти, дозвілля, соціальних та незалежних медіа тощо. «Ми якраз будемо обговорювати більш широке поле можливостей та форми такого фінансування. Думаю, це буде дуже корисна конференція, в результаті якої кількість бізнесменів, які беруть участь в громадському житті, почне збільшуватися», – каже він.

Також у просторі LEM Station мандрівний Docudays на Львівщині показуватиме вибрані стрічки, а в неділю тут запланований другий Сніданок довіри.

Бієнале довіри у Львові – це перший прецедент у світі – подія такого формату з такою тематикою. Та анонсована вона як платформа і як рух – власне для того, щоб не зациклюватися на подіях 19-21 жовтня.

Детальна програма Бієнале довіри у Львові 19-21 жовтня — на сайті.

Для реєстрації на участь необхідно заповнити коротку форму. Вхід на більшість заходів вільний, за винятком окремо зазначених у програмі. Однак учасники, які попередньо зареєструвалися, зможуть оперативно отримувати інформацію про можливі зміни у програмі заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.