ОСТАННІ НОВИНИ

Рада зробила перший крок до внесення змін до Конституції

Лаврентій Дубич

|

Верховна Рада України на сьогоднішньому, 20 вересня, пленарному засіданні проголосувала за внесення у порядок денний та скерування до Конституційного суду України законопроекту про зміни до Конституції. «За» відповідне рішення проголосував 321 парламентар, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Таким чином депутати підтримали Проект Постанови ВРУ №9037 про включення до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) і про його направлення до Конституційного Суду України.

Як повідомляв Львівський портал, 3 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді низку змін до Конституції, зокрема стосовно оренди Росією військових баз в окупованому Криму та закріплення в Основному законі європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України.

Як повідомляє 112.ua, документ передбачає зміни до преамбули Конституції, відповідно до них Верховна Рада підтверджує європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

У ст. 85 пропонується прописати, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати засади внутрішньої і зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

«Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору», – пропонується передбачити у ст.102.

Кабінет міністрів, зі свого боку, забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Із перехідних положень виключається норма, яка дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати існуючі військові бази на території України.

Видання нагадує, що зміни до Конституції – процес тривалий. Скерування до Конституційного суду – перший крок.

Наступний – висновок КСУ щодо відповідності проекту Конституції.

Потім парламент має «попередньо підтримати» законопроект щонайменше 226 голосами.

Наступної сесії можливе ухвалення в цілому принаймні 300 голосами народних депутатів.

Далі, як і зазвичай – підписання спікером і президентом, офіційна публікація і набуття чинності.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...