ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська облрада закликає ЦВК не зволікати із виборами в ОТГ

Соломія Головіна

|

Депутати Львівської обласної ради сьогодні, 18 вересня, під час сесійного засідання прийняли рішення звернутися до членів Центральної виборчої комісії щодо проведення виборів у об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

 

Як наголошують обласні обранці, з початку серпня ЦВК блокує процес призначення виборів у новостворених ОТГ. Загалом йдеться про 128 громад, з яких 4 – на Львівщині.

«Сьогодні в Україні під загрозою опинився процес децентралізації як такий. На перші вибори в ОТГ досі чекають 128 громад – більше 900 тисяч людей. Все тому, що ЦВК ніяк не призначить дати голосування. Ще 9 серпня Центральна виборча комісія звернулася до Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень у зв’язку з неузгодженостями законодавства про референдуми та додаткові місцеві вибори. Цим же рішенням ЦВК постановила, що звернення обласних державних адміністрацій щодо призначення перших і додаткових місцевих виборів будуть розглядатися лише після отримання зазначених роз’яснень», – зазначають депутати ЛОР.

Депутати переконані, що таке рішення є нелогічним та і не має жодних правових підстав.

«Наголошуємо, що законом про всеукраїнський референдум, який був затверджений у 2012 році, зокрема скасовано закон про всеукраїнський та місцевий референдуми. Разом з тим в законі про добровільне об’єднання територіальних громад визначено, що рішення про об’єднання можуть прийматися або на сесії місцевої ради, або на місцевому референдумі. З юридичної точки зору, в українському законодавстві біла пляма щодо регулювання референдумів, проте зовсім не йдеться про необхідність проведення місцевого референдуму для формування ОТГ», – мовиться у зверненні.

Отож, ЛОР вважає неприпустимим зволікання із призначенням виборів на територіях ОТГ:

«Звертаємось до членів ЦВК із закликом виконати свої функції та не ставити під загрозу зриву реформу, яка дає можливість громадам успішно розвиватись. Децентралізацію не можна зупиняти».

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...