ОСТАННІ НОВИНИ

У Підкарпатському воєводстві Польщі виявили чуму свиней

Олена Карп'юк

|

За інформацією Держпродспоживслужби України, у Підкарпатському воєводстві Республіки Польща, що відразу поруч із кордоном України, зафіксували випадок захворювання на африканську чуму свиней. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Африканська чума свиней (АЧС) — це інфекційне вірусне захворювання свиней (диких і свійських), що характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму господарств, які утримують та вирощують свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

  • утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи;
  • не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам;
  • не купувати тварин у місцях стихійної торгівлі;
  • не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та працівникам свиноферм;
  • не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою.

Зазначимо, що ця хвороба не є небезпечною для людини, але разом з тим є дуже заразною для домашніх та диких свиней. У випадку підозри на захворювання африканської чуми свиней у вашому господарстві обов’язково повідомте ветеринарного лікаря.

Рекомендуємо суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на переробних та забійних підприємствах неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства про безпечність харчових продуктів та посилити всі заходи безпеки, щоб запобігти поширенню АЧС на території України.

Нагадаємо, нещодавно біля Крехова, що у Жовківському районі, невідомі скинули майже 6 тонн решток свиней. За цим фактом поліція відкрила кримінальну справу за ч.1 ст.239  КК України (забруднення або псування земель).

Відходи перевіряли у лабораторії, втім африканської чуми не виявили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *