ОСТАННІ НОВИНИ

Волонтери нарахували 405 бездомних собак у Львові

Дарина Смеречанська

|

Станом на початок серпня ЛКП «Лев» нарахував на вулицях Львова 405 безпритульних собак. Із них 43% – стерилізовані. Про це повідомили у прес-службі підприємства.

 

Як зазначається, саме у такого відсотка собак волонтери виявили кліпсу.

«Оскільки собаки можуть губити кліпси або волонтери можуть їх не помітити в хутрі, цей відсоток реально може бути вищим. 7% серед виявлених на вулицях собак – це потенційно господарські тварини, що загубилися чи перебувають на само вигулі», – наголошують у ЛКП «Лев».

За показником кількості безпритульних собак Львів перебуває на рівні Трускавця та Українки, маленькі міста країни. До прикладу, у Кривому Розі, що за кількістю населення близький до Львова, налічується близько 7 000 безпритульних собак.

Загальноміський підрахунок безпритульних собак у Львові відбувся вже вчетверте.

Водночас у ЛКП зазначають, що попри те, що безпритульних тварин на території міста меншає, лави вуличних собак поповнюють тварини, які потрапляють у Львів з приміських селищ та містечок, зокрема, з Рудно. «Тож наступним кроком має стати напрацювання програми гуманного скорочення чисельності безпритульних тварин на території Львівської області», – резюмують на підприємстві.

Під час підрахунку волонтери виявили, що у деяких секторах міста тварин значно більше, ніж в інших. Здебільшого, йдеться про території міста, які межують з передмістям, звідки тварини можуть приходити самі чи їх можуть підкидати місцеві мешканці.

«Волонтери покрили у місті 40 секторів. Серед нових тенденцій – це скупчення безпритульних тварин на в’їздах у місто. Зокрема, поряд з смт. Рудно, яке досі не долучилось до програми відлову-стерилізації-вакцинації безпритульних собак. Будемо працювати з їхньою місцевою радою щодо запровадження у Рудно такої програми. Загалом, наша ціль – розробка програми гуманного поводження з тваринами для Львівської області», – розповіла директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
Зі слів Оксани Кошак, львів’ян може здивувати те, що 2017 року у місті нарахували 412 безпритульних собак, а цього року – 405.

«Але за цими цифрами стоїть масштабна робота. За цей рік між двома підрахунками ми відловили 690 собак, стерилізували 525 з них, оскільки частина з цих тварин були господарськими і повернулись додому, частина з них потрапили до нас на повторну вакцинацію, а, отже, були стерилізовані раніше. Прилаштовано 438 собак, що становить 83%. Якби цього не було зроблено, у місті було б набагато більше тварин-безхатьків», – зазначила вона.

Детальніше про підрахунок можна дізнатися тут.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...