ОСТАННІ НОВИНИ

Волонтери з усієї України відновлюють Підгорецький замок

Олена Карп'юк

|

Підгорецький замок зараз відновлюють майже 40 активістів з різних областей України. Про це пише 5 канал, передає Львівський портал.

 

Волонтери розбирають старовинний мур Підгорецького замку. Його кут був аварійний і міг будь-якої миті впасти. Тож вони взялися його відновлювати – зміцнюють основу, корегують кути нахилу й скріплюють камені цементом.

«Насправді ми почали працювати з цією стіною ще рік тому. Сталася тут маленька аварія, в один момент пішов сильний дощ або щось трапилося, і частина стіни повністю осипалася. Ми її трохи дорозкладали», – розповів волонтер з Харкова Сергій Свідло.

Сергій – веб-розробник. Серед волонтерів є також математики, біологи, інженери, художники. Із майже 40 добровольців єдиний будівельник – Андрій з Одеси.

«Кожна людина, навіть підсобний працівник, приносить певну користь загальній справі. І коли є команда, то це згуртовує і той результат, який ми отримуємо, нас надихає», – зазначив волонтер Андрій Шестопалов.

Мешкають волонтери у наметовому містечку поруч із замком. Воду беруть із колодязя, їжу готують на вогні у казанах. Кажуть, що волонтерська романтика перетворила їх у справжню родину.

Ідея допомагати відновлювати пам’ятку архітектури виникла у нинішніх волонтерів 16 років тому під час екскурсії. Тодішній директор галереї мистецтв Борис Возницький ідею схвалив.

«Борис Григорович побачив, що нам можна довіряти, з нами працювати. Багато було таких історій, коли розповідали, що приїхали волонтери, випили всю горілку і поїхали. Ми приїжджаємо безпосередньо попрацювати, нас турбує стан, нам цінна культурна спадщина України», – наголосив співзасновник волонтерського табору «Новий Акрополь» Юрій Воронецький.

Аби повністю відновити Підгорецький замок, волонтерської допомоги замало. За попередніми оцінками, капітальний ремонт обійдеться у суму від 20 до 40 мільйонів євро. Фінансування шукає львівська галерея мистецтв, яка опікується замками Львівщини.

Фото: 5 канал, Вікіпедія

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...