ОСТАННІ НОВИНИ

На Золочівщині вшанували пам’ять Маркіяна Шашкевича

Олена Карп'юк

|

Сьогодні, 5 серпня, в області вшанували пам’ять Маркіяна Шашкевича. З цієї нагоди у селі Підлисся Золочівського району пройшло літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Розпочався захід Архієрейською Божественною Літургією за участю Преосвященного Владики УГКЦ Володимира Груци.

Участь у літургії взяли представники влади, духівництво, культурні та громадські діячі, громадськість. Присутні також долучились до панахиди на могилі учасникам національно-визвольних змагань за волю України і поклали квіти.

Опісля молитви відбулось урочисте відкриття літературно-мистецького свята.

Своє мистецтво гостям дарували народний хор «Обрій», солістка Єва Дротин, аматорський хор народного дому смт. Красне Буського району, солістка Вікторія Лапанюк, солістка Оксана Пристанська, Марія Квас, народна хорова капела «Боян», Оксана Квас, поет-пісняр Теодор Кукуруза та інші.

Зазначимо, Маркіян Шашкевич – письменник, поет, зачинатель нової української літератури в Галичині, священик УГКЦ, культурно-громадський діяч, речник відродження західноукраїнських земель. Очолив «Руську трійцю», також він був ніціатором видання альманаху «Русалка Дністровая» (1837 р.).

Виступав за рівноправність української мови з польською. Народився в селі Підлисся Золочівського повіту в сім’ї священика. У 1838 році закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, та, закінчивши семінарію, – парафіяльним священиком у селах Гумнисько та Новосілки Буського району.

Фото: Львівська ОДА

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...