ОСТАННІ НОВИНИ

ТОП-10 шкідливих звичок, яких краще позбутися

Омелян Шевчук

|

Близько третини свого життя ми проводимо на роботі. І окрім досягнень та результатів, на своїй роботі ми можемо набути дуже шкідливих звичок, які згубно впливають на здоров’я. Про рейтинг згубних звичок, яких краще позбутися при перших ознаках появи розповіли Львівському порталу спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

 

ТОП-10 шкідливих звичок:

 1. Відмова від сніданку. Чашка кави вранці, ще одна — по дорозі, третя — після приходу на робоче місце, у гіршому разі в парі до кожної йде сигарета. Так недалеко до гастриту або навіть виразки шлунку. Тоді як сніданок допомагає запустити метаболізм, підняти рівень енергії, і ви не будете на початку дня відчувати себе млявим.
 2. Обідати на робочому місці. По-перше, це негігієнічно, оскільки крихти можуть падати на стіл і клавіатуру комп’ютера, по-друге, запах ваших котлет і голубців може до кінця перерви не вивітритися, по-третє, мозок обов’язково вимагає відпочинку і перезапуску. Крім того, дослідження показують, що такого типу багатозадачність шкодить ефективній роботі, так що навряд чи вдасться встигнути дуже багато під час обіду на робочому місці.
 3. Сидіти за столом весь день, особливо ненормований. У такому разі проблем зі здоров’ям не уникнути. Постарайтеся вставати і робити прості вправи, які можна виконувати прямо в офісі.
 4. Сутулитися. Крім того, що неправильна постава призводить до болю у спині і плечах, сколіозу й інших проблем з хребтом, сутулість ще й веде до погіршення настрою.
 5. Сидіти зі схрещеними ногами, нога на нозі або підгинаючи одну. Така поза хоч і здається комфортною, але також може призводити до дискомфорту у спині. Ідеальна поза для сидіння — з рівною спиною, а ноги при цьому рівно стоять на підлозі.
 6. Підпирати рукою підборіддя. Подумайте, скількох поверхонь ви торкаєтеся за день? І як часто миєте руки? Така звичка дуже шкідлива для шкіри обличчя.
 7. Терти очі. Погано з точки зору гігієни, до того ж великий ризик травмувати шкіру повік. Якщо очі втомилися від комп’ютера, — краще зробити прості вправи для відпочинку, посидіти 10-20 секунд із заплющеними очима або піти вмитися прохолодною водою.
 8. Гризти олівець або ручку, які спочатку полежали на столі, потім кілька разів впали на підлогу, та й взагалі служать вам вірою і правдою не один тиждень.
 9. Переносити хворобу на ногах. Це не просто шкідливо, це небезпечно для життя і здоров’я. До того ж продуктивність роботи хворої людини наближається до нуля. Крім цього, ви піддаєте ризику колег в офісі. Задумайтесь — чи варто звання «залізної людини» таких ризиків?
 10. Неможливість переключитися. Навіть після закінчення робочого дня, прийшовши додому з офісу, ви продовжуєте вирішувати робочі питання, комусь телефонуєте, пишете, перевіряєте пошту або просто бездумно сидите в Інтернеті і соціальних мережах. Така звичка може призвести до нервового виснаження. Спробуйте відкладати телефон, як тільки переступаєте поріг дому.

Пам’ятайте, що є досить прості дії, що дають можливість відчувати себе краще:

 • Позначте чітку межу «робота – відпочинок».
 • Перемикайтеся. Знайдіть те, що допомагає вам переключитися з одного режиму в інший.
 • Влаштуйте собі «інформаційну дієту» — перестаньте надмірно перевіряти робочі месенджери і пошту.
 • Працюйте не 16 годин, а раціонально і конструктивно; не довше, а продуктивніше.
 • Не прагніть до перфекціонізму у всьому.
 • Делегуйте завдання і повноваження.

Бережіть себе і своє здоров’я, адже саме перебуваючи у ресурсному стані людина здатна досягти набагато більше як у кар’єрі, так і в житті.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...