ОСТАННІ НОВИНИ

Будинки престарілих на Львівщині прозвітують про використання пенсійних внесків мешканців

Дарина Смеречанська

|

Керівники усіх комунальних геріатричних установ в найкоротший термін повинні надати детальний фінансовий звіт щодо використання коштів. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської обласної ради.

 

Власне, у першу чергу мова йде про пенсійні внески, які сплачують мешканці за своє перебування у пансіонатах.

«Ми ставимо питання, щоби наші пансіонати у Великих мостах та Львові бодай трохи нагадувати Підбужський пансіонат, де літні люди справді живуть у достойних умовах. На моє глибоке переконання, 70% залежить від керівника. Є багато запитань. Зокрема, чому при однаковихфінансовихумовах у Підбужі ситуація одна, умови для людей прекрасні, натомість, до прикладу, Львівськийгеріатричний пансіонат і на трійку по десятибальнійшкалі не тягне. Звичайно, там новий керівник, який працює лише півтори року, але хочеться бачити прогрес», – наголосив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

Він також зауважив, що у Львівському пансіонаті проблемна ситуація є задавненою і суто за рахунок сцецкоштів і благодійників її не вирішити – необхідна допомога обласної та державної казни. Проте необхідно розробити стратегію розвитку закладу та визначитись із пріоритетними цілями. «Кожна установа має свою специфіку і потреби. Але є питання господарського, ефективного підходу до використання ресурсів. Так просто ані обласний бюджет, ані державна казна фінансувати комунальні заклади не може. Сьогоднішній обмін досвідом між керівниками геріатричних закладів дає їм можливість проаналізувати плюси та мінуси своєї роботи, перейняти ефективні ідеї. Ключове завдання – створити максимально комфортні умови для літніх людей», – зазначив Володимир Гірняк.

За словами заступника голови облради до кінця цього тижня усі керівники комунальних геріатричних пансіонатів повинні надати детальний фінансовий звіт щодо використання коштів спецфонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.