ОСТАННІ НОВИНИ

В Академії сухопутних військ тривають навчальні збори майбутніх офіцерів запасу

Олександр Косик

|

Навчання за програмою підготовки офіцерів запасу за однією із 23-х військово-облікових спеціальностей у Національній академії розраховане на два роки. Протягом цього часу юнаки та дівчата, а саме студенти, що навчаються у вишах Західної України, один раз на тиждень отримують військовий вишкіл. Цього місяця триває завершальний етап навчання — навчальний збір, під час проведення якого основну увагу було приділяється закріпленню на практиці теоретичних знань. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі академії.

 

Згідно навчального плану, щоденно тривають обов’язкові лекційні та практичні заняття. Військовий вишкіл студентів відбувається на реальних зразках озброєння та військової техніки й тренажерах, на сучасних об’єктах навчально-матеріальної бази у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки провідного військового вишу. На військовому полігоні юнаки та дівчата виконують вправи стрільб зі штатного озброєння бойових машин, стрілецької зброї, відшліфовують на практиці теоретичні знання з тактики, інженерної підготовки, захисту від зброї масового ураження та інших військових дисциплін, долають перешкоди навчально-тренувального комплексу.

Для студентів першого року підготовки протягом трьох тижнів організовано контрольно-перевірочні заняття, у ході яких вони опановують основи загальновійськових дисципліни, а саме тактику, військові статути, захист від зброї масового ураження, інженерну підготовку, тощо. Для першокурсників навчальний збір завершиться написанням контрольних робіт та складанням заліків.

За словами завідувача кафедри військової підготовки Національної академії сухопутних військ полковника запасу Анатолія Тумашова, особливістю цьогорічної підготовки є збільшення кількості студентів – жінок. Є такі військово-облікові спеціальності, де майже 90 % складають представниці прекрасної статі. Це, зокрема, психологи.

За результатами підсумкових державних екзаменів з військової підготовки студентам другого курсу, яких цьогоріч більше тисячі чоловік, будуть присвоєні відповідні військові-облікові спеціальності та первинне військове звання «молодший лейтенант запасу».

Восени, після відповідного наказу Міністра оборони про присвоєння первинного офіцерського звання молодший офіцер запасу, юнаки та дівчата мають можливість укласти контракт із Міністерством оборони України. Після проходження певної підготовки в навчальному центрі, що Яворівщині, вони можуть продовжити військову службу на відповідних посадах згідно своєї військово-облікової спеціальності у військових частинах та підрозділах вітчизняних ЗС.

Урочиста церемонія складання Військової присяги відбудеться 28 липня 2018 року о 10-й годині на стройовому плацу Національної академії сухопутних військ.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...